Na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie mieszkania?

Na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie mieszkania?
Możliwość komentowania Na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie mieszkania? została wyłączona, 09/12/2015, przez␣, w␣ceny, Headline, mieszkania, mieszkaniowe, porady, raporty, regiony

Przy zakupie mieszkania głównym czynnikiem na to, jaką podejmiemy decyzję ma przede wszystkim cena za 1 mkw. ale równie ważne są pozostałe kwestie takie jak: lokalizacja, jakość miejskiego powietrza czy poziom bezpieczeństwa.

Statystyczny warszawiak zarabia o 28% więcej, niż pozostali mieszkańcy miast wojewódzkich, co przyciąga do niej wielu nowych mieszkańców. W Katowicach natomiast dostępność metrażu jest o 41% większa od średniej krajowej. Najczystsze powietrze mamy w Gdańsku, najlepszą dostępność miejsc w przedszkolu odnotowano w Olsztynie, a najbezpieczniejszym miastem jest Białystok.

Każde z miast wojewódzkich cechują inne wyniki w poszczególnych kwestiach. Ze szczegółowych danych wynika, że największe polskie miasta nie prezentują się zbyt dobrze, jeśli uwzględnimy inne czynniki, niż cena za mkw. Najwyższe noty otrzymują zaś w takiej klasyfikacji: Rzeszów i Olsztyn.

Cały artykuł znajdziesz TUTAJ

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: interia.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.