Nie wszyscy przetrzymają obniżki cen

Nie wszyscy przetrzymają obniżki cen
Możliwość komentowania Nie wszyscy przetrzymają obniżki cen została wyłączona, 21/12/2012, przez␣, w␣ceny, finanse, nieruchomości, Uncategorized

Eksperci Instytutu Ekonomicznego NBP, analizując dane za III kwartał 2012 r., pragną zaznaczyć, że mamy do czynienia z dalszym, choć niewielkim, spadkiem cen mieszkań w największych miastach (ofertowych i transakcyjnych). Podkreślają, że obniżki na rynku pierwotnym przełożyły się na spadki na rynku wtórnym.

W większości miast ceny transakcyjne nowych lokali są wyższe niż używanych, choć w przypadku Warszawy jest odwrotnie. Wynika to z różnic strukturalnych pomiędzy rynkami tych miast oraz z innego zachowania właścicieli mieszkań i deweloperów.Ich zdaniem właściciele lokali na rynku wtórnym są bardziej cierpliwi niż deweloperzy, ponieważ mieszkania traktują jako w miarę bezpieczną, długookresową lokatę. Poza tym dochód ze sprzedaży nie stanowi dla nich głównego źródła utrzymania, co ma miejsce w przypadku deweloperów.

Źródło:

http://www.ekonomia24.pl

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.