Muzeum Historii Żydów Polskich w Nowym Jorku

Muzeum Historii Żydów Polskich w Nowym Jorku
Możliwość komentowania Muzeum Historii Żydów Polskich w Nowym Jorku została wyłączona, 24/10/2012, przez␣, w␣inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

W nowojorskim wieżowcu World Trade Center odbyła się konferencja, w czasie której zaprezentowano Muzeum Historii Żydów Polskich. Obiekt zostanie otwarty w 2013 r. Ma być najnowocześniejszym muzeum tego typu na świecie i największym w Europie.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski tak zachwalał nową inwestycję warszawską: – To ma być muzeum życia, to nie jest muzeum holocaustowe. To holocaustowy Auschwitz-Birkenau – i tak w sposób niezwykle dojmujący – buduje przekazy z Polski do różnych stron świata. Ale my chcemy pokazać tę dobrą stronę, ten czas współistnienia dwóch kultur, bardzo różnych.

MHŻP zostało zaprojektowane przez Fina Rainera Mahlamaekiego. Budynek jest przedzielony na dwie części, co ma nawiązywać do przejścia Izraelitów przez Morze Czerwone.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Szczebrzeszynski (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Daniel Kosiński

Avatar
Jestem zaangażowany w firmę Szybko.pl Sp. z o.o. od 4 lat. Z pasją tworzymy portale z branży nieruchomości. Skutecznie łączymy kupujących i wynajmujących. Abcnieruchomosci.pl to nowe dzieło, które uzupełni użytkowników w wiedzę na temat rynku nieruchomości w Polsce.