Mostostal Warszawa podpisał umowę na budowę Parku Wodnego w Tychach

Możliwość komentowania Mostostal Warszawa podpisał umowę na budowę Parku Wodnego w Tychach została wyłączona, 23/12/2014, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, nieruchomości, Tychy

Wartość kontraktu między POLSKA Mostostal Warszawa a Regionalnym Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej wynosi 114,6 mln zł. Obiekt ma być gotowy na wiosnę 2017 roku. Tyski Park Wodny powstanie przy ul. Sikorskiego, w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Obiekt ma być wyposażony w kompleks basenów sportowych z ruchomym dnem, strefę fitness, siłownię i wellness, dwupoziomową przestrzeń rekreacyjną, zjeżdżalnie, strefę saun wewnętrznych, symulator surfingu i zjeżdżalnia Aqualoop – kapsuła z otwieraną podłogą, z której będzie można zjechać z prędkością 3G, czyli trzykrotnie większą w stosunku do przyciągania ziemskiego.

Powierzchnia użytkowa budowli wyniesie 16 tys. mkw. z czego 1,7 tys. mkw. to powierzchnia basenów (400 mkw. to baseny zewnętrzne). Tyski Aquapark ma być również pierwszym tego typu obiektem w Polsce, który będzie samowystarczalny energetycznie.

Źródło: eurobildcee.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.