Most nad Wisłą w Kamieniu zostanie oddany do użytku jeszcze w październiku

Most nad Wisłą w Kamieniu zostanie oddany do użytku jeszcze w październiku
Możliwość komentowania Most nad Wisłą w Kamieniu zostanie oddany do użytku jeszcze w październiku została wyłączona, 06/10/2015, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, mazowieckie

Most od kilku miesięcy stoi gotowy, jednak kierowcy czekają na dokończenie budowy dojazdów do mostu. Po stronie mazowieckiej wciąż trwają prace na odcinku o długości 1,7 km. Jest to fragment DW-757.

Obiekt ma być przejezdny jeszcze w tym miesiącu. – Prace po stronie Mazowsza są na ukończeniu, do połowy października droga powinna zostać oddana do użytkowania – informuje Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Cała inwestycja wraz z odcinkiem drogi wojewódzkiej to wartość 12,9 mln zł. W ramach inwestycji powstał również mały most na rzece Struga. Do tego przy nowym dojeździe powstała ścieżka rowerowa i chodnik. W drugim etapie zostanie zbudowana droga prowadząca po nowym śladzie od skrzyżowania z DW-754 do DK-79 wraz z obwodnicą Lipska o długości 8 km. Ten etap ma się zakończyć w 2016 roku.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.