MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde w 100% wynajęty

 MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde w 100% wynajęty
Możliwość komentowania  MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde w 100% wynajęty została wyłączona, 13/05/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

W nowoczesnym i zrównoważonym pod względem ekologicznym kompleksie MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde zostały już ukończone i w pełni wynajęte trzy obiekty o powierzchni 13 tys. m2. Ostatnia hala jest obecnie w budowie i zgodnie z planem ma być przekazana do użytkowania w III kwartale 2022 roku. 

Obraz zawierający niebo, zewnętrzne, trawa, zachmurzenie

Opis wygenerowany automatycznie

MLP Group, jeden z wiodących deweloperów na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, wynajął w całości wszystkie trzy wybudowane już obiekty w MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde.
Z gotowej powierzchni 13.000 m2 korzystać będzie łącznie osiem przedsiębiorstw z sektora produkcyjnego, handlowego i detalicznego. Duża część najemców już wprowadziła się do obiektów. 

Doskonałe warunki

MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde jest pierwszym projektem typu Urban Logistics zrealizowanym przez MLP Group. Park powstał niedaleko centrum Berlina na działce o powierzchni około 5 hektarów.
Docelowo będzie oferował łącznie 18.000 m2 w czterech halach. Projekt oferuje moduły o powierzchni od 750, które mogą być elastycznie dzielone i dostosowywane do indywidualnych potrzeb najemców. Wysokość budynków wynosi 8 metrów. Ze względu na doskonałą lokalizację i połączenie z autostradą B101, obwodnicą Berlina (A10) oraz Portem Lotniczym Berlin Brandenburg, do którego można dotrzeć samochodem w zaledwie 30 minut, MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde jest atrakcyjny dla najemców z wielu różnych branż.

– Z dużą satysfakcją przekazujemy najemcom nowoczesne obiekty w MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde. W tym projekcie udało nam się nie tylko umiejętnie wykorzystać dostępny teren tworząc bardzo atrakcyjną przestrzeń. Umożliwiliśmy także naszym nowym partnerom przeniesienie działalności do doskonałej i wyjątkowej lokalizacji zaledwie 30 km od centrum Berlina. Zrealizowany koncept typu Urban Logistics będziemy sukcesywnie powielać również w innych miastach  – powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A. 

Czwarta hala już wkrótce

MLP Group planuje w 2022 r. zakończyć w pełni realizację parku biznesowego poprzez wybudowanie czwartego i ostatniego już obiektu (hala 1). Powstaje tu kolejne 5.000 m2 powierzchni magazynowej i biurowej, która będzie oddana do użytkowania w III kwartale br. Sfinalizowanie umów pre-let planowane jest do połowy drugiego kwartału br. 

Dbałość o środowisko

W zakresie zrównoważonego i energooszczędnego rozwoju obiektom przyznano certyfikat DGNB na poziomie „Gold”. Innowacyjna koncepcja obejmuje instalację systemu fotowoltaicznego zapewniającego niskoemisyjne dostawy energii, a także dużą liczbę stacji ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Deweloper w ramach ochrony przyrody i gatunków zabezpieczył również okoliczny teren dla występujących tu jaszczurek oraz zainstalował skrzynki lęgowe i siedliska dla gadów.

W zakresie komercjalizacji obiektów odpowiedzialne były firmy CBRE Germany i Jones Lang LaSalle.

– Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do pełnego wynajęcia gotowej powierzchni w MLP Business Park Berlin-Ludwigsfelde przez nowych najemców. To kolejny z sukcesem zrealizowany projekt wspólnie z MLP Group – podkreśliła Colette Bodendorf, Director – Team Leader Berlin w CBRE Germany.

– Dla nowych najemców MLP Business Park wyróżnia się przede wszystkim bliską odległością do centrum Berlina, jak również do Portu Lotniczego Berlin Brandenburg. Nowoczesny park biznesowy oferuje im innowacyjną powierzchnię w atrakcyjnej lokalizacji oraz szereg udogodnień, które ułatwią dalszy rozwój działalności – dodał Daniel Sehnert, Senior Team Leader Industrial Leasing Region Berlin w Jones Lang LaSalle.

Więcej informacji na temat projektu: https://mlppark-ludwigsfelde.de/

Omnie Katarzyna Maciak

Avatar