Prawie 1miliard euro na nieruchomości

Możliwość komentowania Prawie 1miliard euro na nieruchomości została wyłączona, 08/04/2013, przez␣, w␣biurowe, Europa, inwestycje, komercyjne, świat

1392565_82822244Łączna wartość transakcji inwestycyjnych na rynkach nieruchomości Europy Środkowej – czyli w Polsce, Czechach, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech – wyniosła w pierwszym kwartale br.  958 mln euro. To o ok. 6 proc. więcej, niż wynosi średnia z ostatnich pięciu lat.

Wartość inwestycji w Polsce, Czechach i na Węgrzech wzrosła o ok. 258 mln euro dzięki sprzedaży przez Prologis na rzecz Norges 50 proc. udziałów w portfelu obiektów dystrybucyjnych, w pierwszym kwartale 2013 r. Dla porównania ta jedna transakcja stanowi 50 proc. łącznych obrotów w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie Środkowej w całym 2012 r.

Największym zainteresowaniem inwestorów nadal cieszył się sektor nieruchomości biurowych, w który zainwestowali ok. 646 mln euro. Do najważniejszych transakcji na rynku biur w pierwszym kwartale br. należy zaliczyć kupno kompleksu New City w Warszawie przez firmę Hines, Green Towers firmy Skanska we Wrocławiu przez PZU oraz  Andel Park B w Pradze przez GLL.

Źródło:

http://www.ekonomia24.pl

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.