Mikomax Smart Office podsumowuje Orgatec 2014

Mikomax Smart Office podsumowuje Orgatec 2014
Możliwość komentowania Mikomax Smart Office podsumowuje Orgatec 2014 została wyłączona, 30/10/2014, przez␣, w␣biurowe, Headline, inwestycje, komercyjne

W czasie najważniejszego w Europie wydarzenia poświęconego przestrzeni biurowej, Mikomax Smart Office zaprezentował premierowe rozwiązania odpowiadające na trendy kształtujące współczesne miejsce pracy. Projektanci firmy zmierzyli się z takimi wyzwaniami, jak optymalizacja przestrzeni, czy wpływ open space na produktywność. Wśród zaprezentowanych nowości znalazły się dwa systemy mebli pracowniczych: Futuro i Stand Up, a także serie Packman i Chillout, które znajdą zastosowanie zarówno w strefach wspólnych biur, recepcjach czy przestrzeni publicznej.

Organizowane w kolonii targi Orgatec, które w tym roku odbyły się w dniach 21-25 października, to najważniejsze w Europie wydarzenie poświęcone rozwiązaniom dla współczesnych miejsc pracy. Jak w soczewce skupia ono trendy, odpowiadające za wygląd dzisiejszych biur. – Wychodzimy z założenia, że rozwiązania biurowe mają przede wszystkim wspierać użytkowników w efektywnym wykonywaniu swoich zadań. Ta myśl towarzyszyła nam przy projektowaniu premierowych produktów. Chcieliśmy aby były na tyle elastyczne by wspierać różnorodne style i formy pracy, przy Członek Zarządu Mikomax Smart Office. jednoczesnym zachowaniu ergonomii i funkcjonalności. – mówi Zuzanna Mikołajczyk, Dyrektor Marki i 

Stand Up i Futuro – czyli biurka jakich nie znacie

Pierwszym z zaprezentowanych rozwiązań jest system Stand Up. Jego unikatową cechą jest szybka i swobodna regulacja blatu, która umożliwia łatwe przejście od pracy siedzącej do stojącej. W odróżnieniu od dostępnych na rynku regulacji elektrycznych, pneumatycznych, czy na korbę, biurko to wykorzystuje opatentowany przez Mikomax Smart Office, system regulacji manualnej, który umożliwia najszybszą i płynną regulację wysokości. Stand Up jest odpowiedzią na dolegliwości zdrowotne, na które narażone są osoby prowadzące siedzący tryb życia. Jak pokazują badania na dyskomfort fizyczny w biurze skarży się 70% pracowników. Wielogodzinne siedzenie nie tylko obniżą produktywność, ale przede wszystkim negatywnie wpływa na zdrowie. Źródłem problemu nie jest brak ergonomii fotela, ale pozostawanie przez wiele godzin w tej samej pozycji. System Stand-Up pomaga wprowadzić aktywność w sposobie pracy i zapobiegać dolegliwościom wynikającym z długotrwałego siedzenia.

Z kolei system Futuro (projekt: Przemysław „MAC” Stopa) pozwala na jak najefektywniejsze wykorzystanie przestrzeni biurowej przy zachowaniu ergonomii i maksymalnego komfortu użytkownika. Jest to możliwe dzięki umieszczeniu miejsca do przechowywania (półka lub zamknięta szafka) nad biurkiem. Futuro pozwala zredukować przestrzeń zajmowaną przez jedno stanowisko pracownicze o 2 m2. Jednocześnie, dzięki takim elementom funkcjonalnym jak m.in. izolująca od ciągu komunikacyjnego ścianka boczna, dodatkowa lampka LED czy dolny uchwyt na jednostkę centralną komputera, system zapewnia najwyższy komfort pracy.

W produkcji zarówno Stand Up jak i Futuro wykorzystywana jest technologia bezspoinowa, co przekłada się na jakość wykonania i trwałość mebli. 

Packman i Chillout albo zmiana w myśleniu o przestrzeni biurowej 

Zarówno Packman (projekt: Tomasz Augustyniak) jak i Chillout (projekt: Beza Projekt) to systemy mebli o szerokim zastosowaniu. Równie dobrze sprawdzą się w przestrzeni publicznej czy strefie recepcyjnej jak i jako uzupełnienie tradycyjnego open space. Cechą obu projektów jest wykorzystanie oryginalnych form, nasyconych kolorów i nietypowego dla projektów biurowych materiału jakim jest drewno. Wszystko to pozwala na ocieplenie wizerunku biura i przełamanie oficjalnego charakteru przestrzeni.

Na serię Packman składają się fotele i sofy z wysokimi ściankami. Chillout to system siedzisk, uzupełniony o dodatkową ściankę zamykającą, stoliki oraz akcesoria. Oba systemy są doskonałym uzupełnieniem open space, pozwalającym w przestrzeni wspólnej wydzielić miejsce do indywidualnej pracy w skupieniu, relaksu czy rozmów telefonicznych. Zarówno jedna jak i druga seria, dzięki wysokim ściankom oferuje izolację akustyczną. Ponadto Chillout, dzięki ściance zamykającej pozwala na wydzielenie miejsca do spotkań. Stolik z podnoszonymi blatami umożliwia ergonomiczną pracę na laptopie.

Funkcjonalność całego rozwiązania zwiększają uchwyt na tablicę lub monitor i łatwy dostęp do źródła prądu. Umieszczone w strefie recepcyjnej, meble z serii Chillout i Packman zmieniają myślenie o tej części biura i zwiększają jej funkcjonalność, stwarzając gościom możliwość pracy i podłączenia się do prądu w czasie oczekiwania na spotkanie.

Co czeka biuro w roku 2015?

Podsumowując tegoroczną edycję targów, wydaje się, że najważniejszym trendem, który zdominuje rynek także w nadchodzącym roku jest postawienie w centrum potrzeb użytkownika. Ergonomia i elastyczność stanowiska pracy jest podstawowym wymogiem, jaki muszą spełniać nowoczesne biura. Dlatego biurka wyposażone w regulację wysokości stały się niejako elementem obowiązkowym oferty producentów rozwiązań biurowych. Inną ważną tendencją jest rosnąca mobilność pracowników. Z myślą o niej powstają rozwiązania umożliwiające m.in. sprawną reorganizację miejsca pracy i gwarantujące łatwy dostęp do źródła prądu. – Trendy, które naszym zdaniem będę mieć największe znaczenie w nadchodzących miesiącach mają jedną cechę wspólną – skupiają się na jak najlepszym dopasowaniu biura do potrzeb pracujących w nim osób. Dzieje się to na wielu poziomach, od zadbania o ergonomię pracy (dzięki zastosowaniu np. rozwiązań typu sit and stand), przez stworzenie warunków do pracy w skupieniu, aż po ocieplenie wizerunku biura dzięki zastosowaniu w projektach naturalnych materiałów. – podsumowuje Zuzanna Mikołajczyk 

O Mikomax Smart Office

Mikomax Smart Office jest polską, rodzinną firmą z ponad 22-letnim doświadczeniem w zakresie aranżacji przestrzeni biurowych. Posiada 16 salonów w Polsce i 15 partnerów za granicą. Ma ok. 250 współpracowników w centrali i salonach. Mikomax Smart Office to ekspert w tworzeniu nowoczesnych biur łączący fachową wiedzę o produkcji mebli z autorską koncepcją jej zastosowania we współczesnym miejscu pracy. Firma tworzy biura dostosowane do potrzeb, specyfiki, kultury organizacyjnej, charakteru działań swoich klientów oraz do celu, który chcą osiągnąć. Oferta Mikomax Smart Office skierowana jest zarówno do dużych jak i małych firm. Współpracuje m.in. z sektorem usług dla biznesu, telekomunikacji, consultingowym, transportowym i publicznym. Proponuje też usługi wspierające projekt, od procesu rozpoczęcia współpracy po realizację rozwiązań, np. projektowanie przestrzeni pracy, transport i montaż, czy szkolenia z zasad ergonomii. Otrzymała wiele branżowych i biznesowych wyróżnień, m.in. trzykrotnie została Gazelą Biznesu, otrzymała nagrodę Diament Meblarstwa oraz Dobra Forma. Firma jest Partnerem Strategicznym organizacji biznesowych takich, jak Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), New Ways of Working (NewWOW) oraz International Facility Management Association (IFMA).

Źródło: Mikomax Smart Office

Photo by Mikomax Smart Office

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.