Mieszkanie dwupoziomowe – dobry wybór?

Mieszkanie dwupoziomowe – dobry wybór?
Możliwość komentowania Mieszkanie dwupoziomowe – dobry wybór? została wyłączona, 04/02/2016, przez␣, w␣apartamenty, architektura i design, mieszkania, mieszkaniowe, porady

Mieszkania dwupoziomowe najczęściej można znaleźć w ofercie deweloperów realizujących inwestycje „z wyższej półki”: o podwyższonym standardzie czy apartamenty. Takie mieszkanie to dobre rozwiązanie dla tych osób, które chciałyby mieszkać w domu ale nie chcą wyprowadzać się z miasta.

Często mieszkania dwupoziomowe występują w wariancie ze skosami, które mogą zmniejszać powierzchnię użytkową, a co za tym idzie takie mieszkanie po prostu będzie tańsze. Osoby, które cenią sobie przestrzeń na pewno będą zadowolone z mieszkania na dwóch poziomach. Minusem takiego mieszkania będą głównie … schody. Wchodzenie i schodzenie po nich kilka lub kilkanaście razy w ciągu dnia może być uciążliwe. Osoby starsze mogą mieć problemy z poruszaniem się po nich, jeśli w domu są małe dzieci – schody powinny mieć zabezpieczenie, aby dziecko z nich nie spadło.

Nad mieszkaniem dwupoziomowym powinny się zastanowić osoby, które cenią sobie przestrzeń i ciekawe rozwiązania. Jak zawsze zresztą przed kupnem mieszkania, trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy takiej alternatywy.

źródło: inwestycje.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.