Mieszkanie do remontu może być opłacalnym zakupem

Mieszkanie do remontu może być opłacalnym zakupem
Możliwość komentowania Mieszkanie do remontu może być opłacalnym zakupem została wyłączona, 23/07/2014, przez␣, w␣Headline, mieszkaniowe, nieruchomości

W serwisie otoDom.pl mieszkania do remontu stanowią zaledwie 1,7 proc. oferty. Jak przyznaje Agata Polińska z portalu, tego typu lokale cieszą się sporym powodzeniem.

Podobne zdanie ma Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Realty. Mieszkania w złym stanie mogą okazać się całkiem dobrą inwestycją. Kupujący zapłaci za taki lokal nawet kilkadziesiąt tysięcy zł mniej niż za nowe mieszkanie. Remont z kolei nie musi pochłaniać całej różnicy transakcyjnej. Ponieważ ceny materiałów budowlanych są stosunkowo niskie, a i wybór jest szeroki, można wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Najważniejszym czynnikiem w podjęciu decyzji o zakupie mieszkania do remontu jest stan budynku, w którym lokal się znajduje oraz lokalizacja.

Sprawdź aktualne ceny mieszkań w Polsce

Źródło: www.rp.pl

Photo by AlexiusHoratius (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.