Mieszkania na Saskiej Kępie cieszą się dużym wzięciem

Mieszkania na Saskiej Kępie cieszą się dużym wzięciem
Możliwość komentowania Mieszkania na Saskiej Kępie cieszą się dużym wzięciem została wyłączona, 05/02/2014, przez␣, w␣Headline, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Pomimo że nowych inwestycji na Saskiej Kępie jest niewiele, ta część Warszawy cieszy się niezmiennym powodzeniem wśród osób poszukujących własnego M. Jak twierdzi Olga Prokopiak z Yareal Polska: – Saska Kępa to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy – prestiżowe, klimatyczne, a jednocześnie – dzięki kameralnej zabudowie, obecności zieleni, bliskości centrum oraz bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze – gwarantujące komfort życia. To sprawia, że mieszkania w tej lokalizacji  cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem oraz, co ważne, utrzymują swoją wartość, nawet w obliczu zawirowań na rynku.

Ceny za metr są tutaj wysokie. Średnio zapłacimy ok. 13,6 tys. zł. Rozpiętość cenowa waha się od 7,5 tys. zł do ponad 16 tys. zł. Chętnych nie brakuje, a informacje o wejściu na rynek nowego mieszkania rozchodzą się bardzo często pocztą pantoflową.

Eksperci przyznają, że Saska Kępa wyróżnia się na tle całej dzielnicy (Praga-Południe). Nowe inwestycje pojawiają się rzadko – w ciągu roku zaledwie jedna lub dwie. Jak obliczyli przedstawiciele redNet Property Group, na Saskiej Kępie jest obecnie do wzięcia zaledwie 35 nowych mieszkań.

 Sprawdź aktualne ceny mieszkań w Warszawie

Źródło: www.zw.com.pl

Photo by Michał Bulsa (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.