Mieszkania dla seniorów powstaną w Nysie

Mieszkania dla seniorów powstaną w Nysie
Możliwość komentowania Mieszkania dla seniorów powstaną w Nysie została wyłączona, 07/12/2015, przez␣, w␣budownictwo, Headline, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, opolskie

Budynek po byłym Gimnazjum nr 3 w Nysie zostanie zaadaptowany na centrum opieki seniora. Powstaną w nim mieszkania dla osób starszych oraz całe zaplecze usług socjalno-opiekuńczych.

Początkowo, nyskie władze na ten cel chciały przeznaczyć Klasztor św. Jerzego przy ul. Słowiańskiej, jednak rozmowy z Rzymem nie przebiegły pomyślnie. Zainteresowano się dlatego budynkiem po byłym Gimnazjum, który przylega do terenów po byłej FSO. W ten sposób gmina stara się o jego rewitalizację w ramach tzw. obszarów zintegrowanych społecznie. Jeśli wszystko przebiegnie po myśli nyskich władz, w byłej szkole powstaną mieszkania dla seniorów oraz kompleks usług socjalno-opiekuńczych. Natomiast już na początku przyszłego roku, w sąsiadującym budynku zostanie otwarte Centrum Integracji Społecznej.

Źródło: radio.opole.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.