Mieszkania dla firm bardziej rentowne

Mieszkania dla firm bardziej rentowne
Możliwość komentowania Mieszkania dla firm bardziej rentowne została wyłączona, 28/12/2013, przez␣, w␣Headline, mieszkaniowe, nieruchomości

Firmy zazwyczaj wynajmują lokale w biurowcach. Zdarza się jednak, że ze względu na lokalizację albo oszczędności wybierają mieszkania. Dla właściciela może to oznaczać dwie podstawowe korzyści: wyższy zarobek niż w przypadku osób prywatnych i dłuższy okres wynajmu.

Najkorzystniejszymi lokalami dla firm są mieszkania znajdujące się na parterze budynków. Dobrze, gdy posiadają niezależne wejście z ulicy. Niedogodnością dla wynajmującego lokal może być jednak wyższy podatek. Zamiast podatku od lokali mieszkalnych trzeba opłacać podatek od lokali biurowych.

Jak mówi Bożena Taflińska-Tadeusz z Agencji Inwestycyjnej:  – Niewielkiej firmie bardziej opłaca się wynająć mieszkanie dla swojej działalności niż typowy lokal użytkowy, gdyż stawki najmu lokali użytkowych są nawet dwukrotnie wyższe niż mieszkań. Ponieważ popyt na tego typu lokale istnieje, nie brakuje osób, które chcą w takie nieruchomości inwestować. Mamy klientów, którzy już na etapie budowy dogodnie zlokalizowanej inwestycji pytają o możliwości adaptacji przestrzeni na potrzeby biurowe. A generalnie inwestycje w nieruchomości są postrzegane jako bezpieczna i atrakcyjna lokata kapitału. Szczególnie teraz, przy tak niskich stopach procentowych.

Źródło: www.rp.pl

Photo by Polimerek (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.