Z miesiąca na miesiąc rata niższa o 200zł

Z miesiąca na miesiąc rata niższa o 200zł
Możliwość komentowania Z miesiąca na miesiąc rata niższa o 200zł została wyłączona, 07/02/2013, przez␣, w␣finanse, kredyty, prawo

Przez Rade Polityki Pieniężnej znów obniżone zostały stopy procentowe. Teoretycznie dzięki temu  wzrośnie zdolność kredytowa, ale też  spadną raty.

Już czwarty miesiąc z rzędu Rada Polityki Pieniężnej obniża stopy procentowe. To z pewnością powód do zadowolenia dla tych, którzy spłacają kredyty hipoteczne w złotych. Każda obniżka o 0,25 pkt proc. powoduje bowiem, że rata kredytu w wysokości 300 tys. zł na 30 lat spada o niecałe 50 zł. Teoretycznie więc dokonane już obniżki spowodowały spadek raty z 1847 zł do 1657 zł 

W praktyce jednak u części kredytobiorców raty spadły jeszcze bardziej, a u części nadal pozostają wysokie. Większe spadki rat wynikają z tego, że oprocentowanie kredytów hipotecznych nie zależy bezpośrednio od stóp NBP, lecz od stawki WIBOR. Tymczasem WIBOR 3M spadł od końca sierpnia już o 1,2 pkt proc. Części kredytobiorców rata spadła więc o ok. 230 zł.

Źródło:

http://www.ekonomia24.pl

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Norbert Bąbalicki

Avatar
Z rynkiem nieruchomości związany od początku 2010 roku. Pracował jako pośrednik w obrocie nieruchomościami, więc zna zarówno specyfikę pracy agenta nieruchomości jak i potrzeby i oczekiwania klientów. Od 2011 związany z Szybko.pl. Kompetentny, skrupulatny i bardzo dociekliwy. Prywatnie zapalony cyklista.