Mierzeja Wiślana szansą na rozwój turystyki

Mierzeja Wiślana szansą na rozwój turystyki
Możliwość komentowania Mierzeja Wiślana szansą na rozwój turystyki została wyłączona, 28/07/2014, przez␣, w␣Headline, infrastruktura, inwestycje

Jak informuje propertynews.pl, projekt połączenia kanałem Zalewu Wiślanego i Morza Bałtyckiego został wpisany w wykaz prac legislacyjnych rządu. Budowa drogi wodnej może przyczynić się do większego zainteresowania Mierzeją Wiślaną ze strony turystów.

Resort infrastruktury przygotował nowy projekt uchwały dotyczący budowy kanału na mierzei, poprzedni wygasł w ubiegłym roku.

Jak mówi Arkadiusz Zgliński, dyrektor portu morskiego w Elblągu: – Liczymy, że przez port w Elblągu w najbliższych latach zwiększy się przeładunek towarów m.in. w związku z organizacją Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji w 2018 roku. W ciągu trzech miesięcy tego roku przez port w Elblągu wielkość przeładunków wyniosła 170 tys. ton i zakładamy, że plan na ten rok, czyli przeładunek wielkości 400 tys. ton, zostanie wykonany.

Sprawdź aktualne ceny najmu lokali komercyjnych

Źródło: www.propertynews.pl

Photo by Polimerek (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.