Miasta walczą o mieszkańców mieszkaniami

Miasta walczą o mieszkańców mieszkaniami
Możliwość komentowania Miasta walczą o mieszkańców mieszkaniami została wyłączona, 21/03/2013, przez␣, w␣ceny, marketing nieruchomości, mazowieckie, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony

Aby młodzi mieszkańcy Siedlec nie przeprowadzali się do dużych aglomeracji, włodarze miasta zdecydowali o budowie dla nich komunalnych mieszkań. Efekty już są – co roku liczba mieszkańców miasta idzie w górę. Eksperci jednak podkreślają, że mieszkanie, choć ważne, nie zatrzyma ludzi w mieście. Musi być dla nich także praca.

Po 1999 r., kiedy wiele miast straciło status wojewódzkich, zauważono spory odpływ mieszkańców z tych ośrodków do dużych aglomeracji. Od tamtej pory mamy świadomość, że musimy starać się ten proces zahamować.

Miasto postawiło na budownictwo komunalne. Aby jednak nie zwiększać zadłużenia miejskiej kasy i długu publicznego, budujemy w ramach partnerstwa publiczno- prywatnego. Polega ono na tym, że deweloper bierze kredyt na taką inwestycję i buduje nieruchomość, natomiast miasto po zakończeniu budowy spłaca raty tego kredytu.

Mieszkania w pierwszej kolejności są przydzielane młodym rodzinom z dziećmi.

Źródło:

http://www.rp.pl/

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.