Metrohouse: rekordowe wyniki w III kwartale

Metrohouse: rekordowe wyniki w III kwartale
Możliwość komentowania Metrohouse: rekordowe wyniki w III kwartale została wyłączona, 03/10/2011, przez␣, w␣finanse, nieruchomości, raporty

Rekordowe wyniki finansowe za III kwartał br. sieci Metrohouse & Partnerzy przeczą zastojowi na rynku nieruchomości. Kolejne plany agencji zakładają zbudowanie własnej sieci pośredników kredytowych.

1000 obsłużonych klientów na miesiąc

Metrohouse utrzymuje wysoką dynamikę wzrostu przychodów z pośrednictwa nieprzerwanie od 9-ciu kwartałów. 23 procentowy wzrost przychodów w II kwartale był kontynuowany w III kwartale i wyniósł kolejne 29 proc. Od początku roku Doradcy Metrohouse & Partnerzy pośredniczyli w transakcjach o łącznej wartości 0,6 miliarda złotych, w tym tylko we wrześniu wartość sprzedanych nieruchomości to blisko 100 mln zł. Jest to najlepszy wynik osiągnięty przez spółkę od czasu przeprowadzonej w październiku 2010 r. fuzji z największą agencją na Pomorzu – Partnerzy Nieruchomości. Dodatkowe przychody spółka czerpie z pośrednictwa kredytowego i opłat franczyzowych.

– Dobre wyniki są m.in. pochodną systemu organizacji pracy pośredników. Doradcy rozpoczynający pracę w Metrohouse otrzymują pełen wachlarz niezbędnych narzędzi, szkoleń oraz dedykowany system do obsługi zleceń. Czynnikiem zwiększającym satysfakcję z pracy w firmie i ograniczającym wskaźnik rotacji jest stałe wynagrodzenie podstawowe, także dla nowych agentów, podczas gdy na rynku pośrednictwa wciąż przeważa system wyłącznie prowizyjny, mówi Michał Kosiedowski, wiceprezes spółki.

Działalność komplementarna

Obok podstawowej działalności jaką jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami spółka w kolejnych miesiącach deklaruje intensywny rozwój pośrednictwa kredytowego. W tym celu powołano spółkę zależną, Metrofinance, która będzie stanowić podstawę do rozwoju sieci doradców kredytowych w największych miastach w Polsce.

Dotychczas pośrednictwo kredytowe pod marką Metrofinance było realizowane jedynie w Warszawie i okolicach. Kilkunastoosobowy zespół doradców uczestniczył w 2010 r. w udzieleniu kredytów na łączną kwotę 151 mln zł. W innych miastach klienci Metrohouse korzystali do tej pory z obsługi kredytowej podmiotów współpracujących ze spółką. – Zamierzamy stworzyć sieć doradców kredytowych w miastach, w których posiadamy już oddziały. Jeszcze w tym roku podwoimy liczbę doradców. Zakładam, że tempo rozwoju Metrofinance pozwoli nam do dołączenie do czołówki pośredników kredytowych już w ciągu najbliższego roku, mówi Mariusz Kania, prezes Metrohouse i Metrofinance.

Oprócz rozwoju Metrofinance spółka intensywnie rozbudowuje obsługę rynku pierwotnego oraz kontynuuje budowę sieci zespołów własnych i franczyzowych w kolejnych miastach. Obecnie Metrohouse to ponad 50 zespołów i blisko 800 doradców.

Omnie Marcin Jańczuk

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej i Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami. 10 lat doświadczenia w branży nieruchomości (m.in. pośrednictwo, wyceny i analizy nieruchomości). Dyrektor w Metrohouse S.A. Współautor Raportu Polski Rynek Nieruchomości. Stały współpracownik mediów, bloger: mieszkaniowy.bblog.pl oraz okiemmetrohouse.wordpress.com.