Meksyk zmienia regulacje prawne wobec obcokrajowców

Możliwość komentowania Meksyk zmienia regulacje prawne wobec obcokrajowców została wyłączona, 29/04/2013, przez␣, w␣świat

meksyk by Andrew HitchcockMeksyk pracuje nad zmianami prawnymi, które pozwolą cudzoziemcom na zakup tamtejszych ziem znajdujących się na wybrzeżu oraz na terenach granicznych. Niższa izba kongresu już głosowała nad projektem, musi od jednak zostać jeszcze zaakceptowany przez Senat i władze 32 stanów.

Według aktualnie obowiązującego prawa obywatele innych krajów nie mogą bezpośrednio kupić ziemi, która znajduje się w odległości do 31 mil od wybrzeża, a także – do 62 mil od granic z innymi krajami.

Zmiany w prawie pozwoliłyby obcokrajowcom na zakup ziemi w celach mieszkaniowych. Nie byłoby jednak zezwolenia na inwestycje komercyjne.

Źródło: www.propertywire.com

Photo by Andrew Hitchcock (CC-BY)

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Norbert Bąbalicki

Z rynkiem nieruchomości związany od początku 2010 roku. Pracował jako pośrednik w obrocie nieruchomościami, więc zna zarówno specyfikę pracy agenta nieruchomości jak i potrzeby i oczekiwania klientów. Od 2011 związany z Szybko.pl. Kompetentny, skrupulatny i bardzo dociekliwy. Prywatnie zapalony cyklista.