Marzysz o nowym lokum? Zajrzyj na MTP

Marzysz o nowym lokum? Zajrzyj na MTP
Możliwość komentowania Marzysz o nowym lokum? Zajrzyj na MTP została wyłączona, 27/02/2019, przez␣, w␣deweloperzy, mieszkania, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

Wiosenna edycja Targów Mieszkań i Domów to nie lada gratka dla poszukujących wymarzonego mieszkania lub domu. Już w najbliższy weekend w hali nr 3. Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zapoznać się z ofertą nieruchomości z Poznania i okolicy. 

 

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami nie słabnie, pomimo wzrostu cen nieruchomości. Na wzmożony popyt odpowiedzieli też deweloperzy, wprowadzając do oferty wiele nowych inwestycji. Łącznie na targach Mieszkań i Domów zaprezentuje się blisko 140 wystawców.

Dlaczego warto zawitać na MTP?

Targi oprócz premier nowych inwestycji to również idealne miejsce dla poszukiwaczy mieszkaniowych okazji. Wielu wystawców specjalnie na to wydarzenie przygotowało atrakcyjne oferty. Będzie w czym wybierać, zwłaszcza że tylko dwa razy w roku jest możliwość zapoznania się z tak szeroką ofertą nieruchomości zebraną w jednym miejscu. Wśród wystawców znajdą się czołowi poznańscy deweloperzy, jak Ataner, Nickel Development, UWI Inwestycje czy Monday Development. Na targach nie zabraknie również stoisk banków i doradców finansowych, gdzie  będzie można sprawdzić swoją zdolność kredytową i zapoznać się z ofertami najatrakcyjniejszych kredytów hipotecznych. Udział zapowiedziały też liczne firmy oferujące artykuły wykończenia i wyposażenia wnętrz. Targi organizowane przez Nowy Adres to również świetna okazja by zdobyć dodatkową wiedzę z zakresu nieruchomości. Wszystko dzięki bezpłatnym wykładom i seminariom, które podzielone zostały na dwa główne bloki tematyczne. Jeden dotyczy sfery finansowej, gdzie można będzie zapoznać się z przepisami prawno-finansowymi, których znajomość jest niezbędna przy zakupie mieszkania w kredycie. W drugim bloku poruszane zaś będą kwestie związane z Najmem i Zakupem. Warto dodać, że  wykłady poprowadzą uznani eksperci z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, specjaliści od inwestowania w nieruchomości czy architekci wnętrz. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, dla których organizator przygotował specjalną strefę zabaw prowadzoną przez doświadczonych animatorów.

Co zaprezentują deweloperzy?

Targi Mieszkań i Domów nie mogą obyć się bez premier. Podczas marcowej edycji targów organizowanych przez Nowy Adres firma Monday Development zaprezentuje II etap osiedla Nowych Kosmonautów, największej inwestycji powstającej aktualnie na poznańskich Winogradach – II etap osiedla Nowych Kosmonautów to 130 nowych lokali 2 i 3 -pokojowych z ciekawymi układami mieszkań. Umiejscowienie budynku sprawia, że mieszkańcy będą mogli podziwiać niczym nieskrępowany widok  na panoramę Poznania. Inwestycja idealnie wpisuje się w potrzeby osób, które cenią sobie aktywny tryb życia i chcą być blisko miejskich wydarzeń – mówi Iwona Chmielewska, Wicedyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Monday Development. – Dla wszystkich naszych gości targowych przygotowaliśmy ofertę specjalną.  Klienci, którzy zarezerwują mieszkanie w terminie do 09.03 mogą liczyć na akt notarialny umowy deweloperskiej za 1 zł – dodaje. Na osiedlu Nowych Kosmonautów łącznie powstaną 344 mieszkania, a pierwsze lokale będą gotowe do odbioru już w I kwartale 2020 roku.

Swoją targową premierę będzie miał również III etap Starołęckiej Doliny, inwestycji realizowanej przez Budnex – W ramach Starołęckiej Doliny, która powstaje przy ul. Śliskiej, do oferty wprowadziliśmy kolejny etap osiedla z 69 mieszkaniami. W budynku powstaną lokale o powierzchni od 36 do 79 mkw. Wszystkie z nich będą miały balkony, a powierzchnia tych największych wyniesie blisko 27 mkw. – mówi Damian Mirek z firmy Budnex – Oczywiście na targi przygotowaliśmy ofertę specjalną. Pierwszych dziesięciu klientów, którzy zdecydują się na zakup mieszkania w tym etapie osiedla zyskać może nawet 15 tys. zł. Rabat uzależniony jest od wielkości lokalu – dodaje. Mieszkania z III etapu inwestycji będą gotowe do odbioru w II kwartale 2021 roku. Warto zaznaczyć, że deweloper wybudował w tej lokalizacji już blisko 200 mieszkań, a nieopodal inwestycji przebiegać będzie linia tramwajowa od Ronda Żegrze do pętli przy ul. Falistej.

Poszukujący własnego domu również mogą liczyć na interesujące oferty. Wśród deweloperów, którzy zaprezentują lokale w zabudowie bliźniaczej jest firma Skaland – Marzący o własnym domu pod Poznaniem z pewnością powinni zwrócić uwagę na inwestycję Park 28 w Borówcu. To funkcjonalne budynki w zabudowie bliźniaczej o pow. 88 mkw., w podwyższonym standardzie, które oferować będą swoim mieszkańcom 4  przestronne pokoje, pomieszczenia gospodarcze oraz ogrody z wyjściem na zamkniętą  strefę rekreacyjną. Dom w tej inwestycji można nabyć już za 350 tys. zł – mówi Olga Pietrzak z firmy Skaland – Poszukujący większych  metraży zainteresować może oferta lokali na Osiedlu Nowe Koninko. Pierwszy klient, który zdecyduje się na zakup objętego promocją lokalu w tej inwestycji może liczyć na rabat w wysokości nawet 10 tys. złotych – dodaje. Warto też wspomnieć o innym projekcie tego dewelopera czyli Osiedlu Nowina w Dachowej. Ten  projekt oprócz domów w zabudowie bliźniaczej z wiatami garażowymi  zakłada również realizację publicznego przedszkola na terenie inwestycji dla 125 dzieci.

 

Hala targowa dostępna będzie dla zwiedzających w sobotę od godz. 10 do 17 i niedzielę od godz. 10 do 16. Bilety można nabyć przez internet jak i w kasach przy pawilonie nr 3. MTP. Organizator przewidział również bilet rodzinny w niższej cenie.

Omnie Michał

Avatar
Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych