Mały udział zagranicznych inwestorów w polskim rynku

Mały udział zagranicznych inwestorów w polskim rynku
Możliwość komentowania Mały udział zagranicznych inwestorów w polskim rynku została wyłączona, 27/09/2012, przez␣, w␣inwestycje, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości

Mimo prognoz sprzed kilku lat nieruchomości w Polsce nie są przez obcokrajowców uważane za atrakcyjne inwestycje. Z danych wynika, że niewielu zagranicznych inwestorów decyduje się na kupno domu lub mieszkania w Polsce.

W zeszłym roku zagraniczni inwestorzy kupili 4 371 mieszkań w naszym kraju. To 10 razy mniej niż liczba lokali oddanych wtedy do użytku.

Chociaż nie ma dokładnych danych świadczących o wartości mieszkań nabywanych przez obcokrajowców, mówi się, że często są to lokale luksusowe. Kupujący nie ograniczają się tylko do Krakowa czy Warszawy. Coraz popularniejsze stają się Wrocław, Gdańsk i Poznań.

Źródło: inwestycje.pl

Photo by Gwiazda (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Avatar
Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.