Mała liczba biogazowni

Mała liczba biogazowni
Możliwość komentowania Mała liczba biogazowni została wyłączona, 27/11/2012, przez␣, w␣ECO, inwestycje, miasta, regiony

Eksperci zajmujący się odnawialnymi źródłami energii uważają, że liczba biogazowni w Polsce jest wciąż zbyt niska. Według nich nowy projekt ustawy może jeszcze zahamować budowę takich obiektów.

Jak przyznaje Tomasz Podgajniak z Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej: – Gdyby w Polsce zostały ustanowione stabilne ramy prawne, to może to być bardzo dynamicznie rozwijający się i intrygujący wręcz sektor gospodarki, bo zapewniający bezpieczeństwo energetyczne, wykorzystujący odpady powstałe w produkcji rolnej, oraz generujący dodatkowe przychody dla rolników. Warto też podkreślić, że praktycznie wszystkie elementy niezbędne do skonstruowania biogazowni możemy produkować w Polsce.

Na razie w naszym kraju wybudowano ok. 30 biogazowni.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Boroboro2 (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Marta Kosińska

Avatar
Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.