Lublin sprzedaje sporo nieruchomości

Lublin sprzedaje sporo nieruchomości
Możliwość komentowania Lublin sprzedaje sporo nieruchomości została wyłączona, 12/01/2016, przez␣, w␣budownictwo, ceny, działki, finanse, Headline, inwestycje, Lublin

Lubelski ratusz chciałby zarobić w tym roku na sprzedaży nieruchomości 77 mln zł. Pod młotek trafi jedna z kamienic przy Krakowskim Przedmieściu czy Dworek Grafa.

Prawie 50 mln miałoby pochodzić ze sprzedaży budynków, reszta kwoty miałaby pochodzić ze sprzedaży działek i mieszkań. Nie wiadomo jednak, czy ratuszowi uda się sprzedać wszystkie nieruchomości. Niektóre z nich figurują na liście po raz kolejny, jak np. kamienica przy Krakowskim Przedmieściu 39b, na którą od dwóch lat miasto nie może znaleźć chętnego. Po raz czwarty będzie również do wzięcia Dworek Grafa.

Pod młotek pójdą również działki w części poligonu na Czechowie – miasto liczy, że uda się je korzystnie sprzedać. Plany z ubiegłego roku zakładały, że w 2015 r. za nieruchomości do budżetu miasta powędruje ok. 108 mln zł. Plan ten udało zrealizować na poziomie 50-60%.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: kurierlubelski.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.