Lotnisko w Suwałkach o krok bliżej

Lotnisko w Suwałkach o krok bliżej
Możliwość komentowania Lotnisko w Suwałkach o krok bliżej została wyłączona, 16/04/2015, przez␣, w␣budownictwo, działki, grunty, Headline, infrastruktura, inwestycje

Wczoraj wojewoda podlaski wydał zgodę na zamianę gruntów potrzebną do budowy lotniska w Suwałkach. Dzięki tej zamianie będzie mógł powstać utwardzony pas startowy.

Zgoda została wydana, gdyż z końcem marca podobną decyzję wydał Urząd Lotnictwa Cywilnego. Wcześniej również Ministerstwo Obrony Narodowej zgodziło się na tę zamianę uznając, że ziemia ta nie będzie potrzebna na cele związane z obronnością kraju. Decyzja wojewody otwiera drogę do przygotowania inwestycji w Suwałkach.

Ziemia należąca do Skarbu Państwa to 37 hektarów położonych na obszarze blisko 130 ha, gdzie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje budowę lotniska, a obecnie działa tam trawiaste lotnisko sportowe. Grunty, które w zamian za te 37 ha przekażą władze Suwałk to 37-hektarowe nieużytki położone nieopodal.

Utwardzony pas startowy na białostockim lotnisku sportowym Krywlany będą też budować władze Białegostoku. Przygotowania trwają. Do końca lipca ma być gotowy program funkcjonalno-użytkowy dla tej inwestycji. Ma ona kosztować ok. 20 mln zł.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.