Lotnisko nieczynne do końca miesiąca

Lotnisko nieczynne do końca miesiąca

Ryanair informuje swoich pasażerów o wstrzymaniu lotów z lotniska w Modlinie do 29 stycznia. Władze portu lotniczego w dość krótkim czasie odremontowały popękane odcinki, jednak po kontroli wojewódzkiego nadzoru budowlanego wciąż nie ma zgody na użytkowanie pasów startowych.

Inspektor Jaromin Grabowski tak uzasadnia decyzję: – Ustalenia kontroli nie pozwalają na uruchomienie pasa startowego lotniska w Modlinie. Nie wykonano wszystkich robót, jakie były przewidziane w naszej decyzji.

Źródło: gazeta.pl

Photo by Felipealvarez (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

Jeden komentarz

  1. Avatar
    12 stycznia, 2013 16:27

    W niedzielę eksperci wydali pozytywną opinię dotyczącą wykonanych prac na pasie startowym lotniska w Modlinie. W protokole kontroli stwierdzili, że pas startowy po remoncie znajduje się w należytym stanie technicznym, który zapewnia jego bezpieczne użytkowanie. Teraz na lotnisku osobną kontrolę przeprowadzi Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Zarząd portu lotniczego poprosił o przyspieszenie zapowiedzianej na wtorek kontroli pasa startowego, bo chce jak najszybciej otworzyć lotnisko dla dużych samolotów. Żeby lory zostały wznowione zastrzeżeń nie może też zgłaszać Urząd Lotnictwa Cywilnego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w czwartek 16 stycznia 2013 samoloty znów będą latać z lotniska Modlin.