Lokum Deweloper sfinalizował zakup nieruchomości na wrocławskich Krzykach pod budowę 739 lokali

Lokum Deweloper sfinalizował zakup nieruchomości na wrocławskich Krzykach pod budowę 739 lokali
Możliwość komentowania Lokum Deweloper sfinalizował zakup nieruchomości na wrocławskich Krzykach pod budowę 739 lokali została wyłączona, 29/09/2016, przez␣, w␣deweloperzy, grunty, Headline, inwestycje, inwestycyjne

Lokum Deweloper, lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu, zakończył proces zakupu nieruchomości o łącznej powierzchni 3,8 ha przy ul. Gazowej i Międzyleskiej na wrocławskich Krzykach. Na nowym gruncie powstanie 739 lokali w ramach kolejnych etapów (VIII-X) popularnego osiedla Lokum di Trevi.

– Finalizując zakup za ok. 26 mln złotych nieruchomości przy ul. Gazowej
i Międzyleskiej, w pełni wykonaliśmy zakładany na bieżący rok plan rozbudowy banku ziemi – mówi Bartosz Kuźniar, Prezes Lokum Deweloper. Warto podkreślić, że wśród tegorocznych zakupów były dwie pierwsze działki w Krakowie, gdzie właśnie rozpoczynamy działalność. W 2016 roku kupiliśmy 5 działek o łącznej powierzchni 14,3 ha za 129 mln złotych, co daje nam możliwość realizacji ponad 2 900 lokali o powierzchni użytkowej ok. 156 tys. m2. Podsumowując, cały bank ziemi, obejmujący także zakupy gruntowe jeszcze z 2015 r., pozwala nam na wybudowanie blisko 4 500 lokali. Oczywiście nadal na bieżąco analizujemy rynek
i pojawiające się oferty, poszukując kolejnych atrakcyjnych lokalizacji, które mogłyby spełniać nasze wymagania – dodaje Prezes.

Zakup nowej działki został sfinansowany ze środków własnych, ale przewidywana jest możliwość refinansowania części ceny sprzedaży poprzez kredyt bankowy.

Osiedle Lokum di Trevi położone jest na wrocławskich Krzykach (południe Wrocławia), w bardzo bliskiej odległości od centrum miasta. W przeszłości znajdowały się tam tereny przemysłowe, które dzięki inwestycjom mieszkaniowym, stają się teraz dostępne dla mieszkańców. Szybkie przemieszczanie się z tej części Wrocławia dodatkowo ułatwia bliskość głównych arterii miasta – ulic Armii Krajowej i  Bardzkiej oraz doskonale rozwinięta sieć komunikacyjna. Z uwagi na lokalizację mieszkania na osiedlu Lokum di Trevi mogą być dogodnym rozwiązaniem dla inwestorów zainteresowanych zakupem nieruchomości na wynajem, jak i dla klientów kupujących mieszkania na własne potrzeby.

Lokum di Trevi cechuje duża funkcjonalność i oryginalne zagospodarowanie części wspólnych. Wszystkie mieszkania posiadają przestronne balkony lub tarasy, na dziedzińcach osiedla powstały również specjalnie zaprojektowane strefy zieleni
z unikatową roślinnością, bezpieczne place zabaw i fontanny. W pobliżu inwestycji znajduje się bogate zaplecze edukacyjne oraz handlowo – usługowe. Ta część Wrocławia to również jeden z cenniejszych przyrodniczo terenów miasta. W pobliżu Lokum di Trevi znajduje się powstały jeszcze w XIX wieku Park Wschodni oraz powstający właśnie z inicjatywy mieszkańców – w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – Park Tarnogajski

Dotychczas w ramach pięciu etapów osiedla Lokum di Trevi oddano do użytku 807 mieszkań. Zakończenie realizacji kolejnych etapów – VI i VII – przewidziane jest na IV kwartał 2017 r. W ich ramach dostępne będą 352 lokale.

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.