Lokatorzy odrabiają swoje długi czynszowe

Możliwość komentowania Lokatorzy odrabiają swoje długi czynszowe została wyłączona, 31/01/2012, przez␣, w␣inwestycje, lokalne, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony

Jak pokazuje przykład Gdańska i Krakowa istnieje sposób na częściowe wyegzekwowanie płatności od lokatorów zalegających z czynszem. W Gdańsku możliwość odpracowania długu za mieszkanie istnieje od 2008 r. Do tej pory udało się w ten sposób odzyskać 1,7 mln zł.

Choć jest to tylko kropla w morzu długów, Michał Piotrowski z biura prasowego gdańskiego magistratu informuje, iż dzięki temu wielu osobom udało się „spłacić dług i wyjść na prostą”.

Kraków zdecydował się na takie rozwiązanie w 2010 r. Do tej pory odzyskano ok. 95 tys. zł. I choć nie jest to trudne, wiele osób nie zgadza się na ten sposób zwracania pieniędzy państwu. Jest tak np. w Miasteczku Śląskim. Do tej pory z tej możliwości skorzystało tam tylko kilkanaście osób.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Maciek Nicgorski (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.