Lofty z pozwoleniem na użytkowanie

Lofty z pozwoleniem na użytkowanie
Możliwość komentowania Lofty z pozwoleniem na użytkowanie została wyłączona, 30/07/2012, przez␣, w␣apartamenty, dolnośląskie, lokalne, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony, Wrocław

Zakończyły się prace budowlane i wykończeniowe w pierwszych loftach we Wrocławiu. Wkrótce do budynku wprowadzą się mieszkańcy. W ofercie inwestora dostępnych jest jeszcze 25 ostatnich loftów, w tym kilka penthousów z tarasami na ostatnich kondygnacjach.

Lofty Platinum powstały w obiektach spółdzielni TRICOT przy ul. Inowrocławskiej. Budynki zostały oddane do użytku w pierwszej połowie lipca. Nabywcy loftów mogą już swobodnie korzystać z obiektu, a także prowadzić prace wykończeniowe w swoich mieszkaniach. – Staraliśmy się połączyć elegancję z industrialną surowością – stworzyć luksusowy budynek, zachowując jednocześnie niesamowity klimat tego miejsca. Windy, korytarze, klatki schodowe, dziedziniec – wszystkie przestrzenie mają tu swoją własną historię. Co więcej, lokale na poszczególnych kondygnacjach różnią się historycznymi detalami – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes firmy Archicom, przedstawiciel inwestora Loftów Platinum i autor projektu.

Wewnętrzna droga dojazdowa do garażu budynku biegnie od strony ulicy Inowrocławskiej, zaś na południu znajduje się historyczny podwórzec, oświetlony stylizowanymi lampami. Znajdują się na nim ławki do siedzenia i plac zabaw dla dzieci. W najbliższym czasie będą realizowane nasadzenia zieleni na terenie i tarasie widokowym na dachu obiektu. Na północnej elewacji zostanie też zamontowana rzeźba, nawiązująca do starego transportowego żurawia, autorstwa rzeźbiarza i architekta Józefa Sztajera. W zabytkowych XIX-wiecznych budynkach mieściła się kiedyś rozlewnia win i słynnej wódki Goldwasser. Lofty Platinum to zupełnie nowy rozdział w historii tego obiektu. Cały budynek – zarówno przestrzenie zewnętrzne, jak i wnętrza loftów – został wykończony w najwyższym standardzie. Duże okna i wysokie, ponad trzymetrowe pomieszczenia pozwalają nowym użytkownikom na aranżacyjne eksperymenty. Dodatkowe przeszklenia zapewniają naturalne oświetlenie w ciągu dnia i dają uczucie przestronności. Apartamenty są niezwykle jasne i słoneczne.

W inwestycji dostępne są lokale od 56 do ponad 130 m2. Wyjątkowym miejscem na planie Loftów Platinum jest dach, na którym mieści się wspólny ogród i taras z widokiem na Stare Miasto i Ślężę. – Szczególnie polecamy panoramę nocną naszego miasta. W obrębie inwestycji na potrzeby mieszkańców zagospodarowaliśmy przestronny historyczny dziedziniec, domknięty przepiękna, historyczną elewacją obiektu oraz pomieszczenia klubowe w piwnicach budynku – wylicza Dorota Jarodzka-Śródka. Atutem loftów jest również lokalizacja – zaledwie 15 minut spacerem od wrocławskiego Rynku, w pobliżu punktów usługowych i gastronomicznych.

Omnie Marta Kosińska

Avatar
Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.