Łódzkie nieruchomości z niespodziankami

Łódzkie nieruchomości z niespodziankami
Możliwość komentowania Łódzkie nieruchomości z niespodziankami została wyłączona, 24/03/2015, przez␣, w␣Headline, Łódź, łódzkie, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, raporty, regiony

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, rynek nieruchomości
w Łodzi ponownie potwierdza swą wyjątkowość. Podczas gdy w innych dużych miastach koszt metra kwadratowego małych mieszkań jest wyższy, tu wzrasta wraz z powierzchnią. Ważną informacją jest również marcowa obniżka stóp procentowych aż o 0,5 p.p., która przełożyła się na zauważalny spadek oprocentowania kredytów hipotecznych.

Ceny ofertowe rosną wraz z metrażem

Łódzki rynek nieruchomości udowodnił już niejednokrotnie, że nie można go mierzyć taką samą miarą, jak w innych dużych miastach. Najnowsze dane pokazują, że ponownie mamy do czynienia
z odstępstwem od reguły.  Nikogo nie dziwi fakt, że koszt metra kwadratowego małych mieszkań jest wyższy niż lokali o dużym metrażu. W Łodzi jest odwrotnie. Metr kawalerki kosztuje mniej  niż lokali dwu- czy trzypokojowych. Kawalerki można tu nabyć średnio za 3 416 zł za mkw., podczas gdy za M-3 i M-4 zapłacimy odpowiednio 3 580 i 3 800 zł.. Dla porównania w Krakowie za najmniejsze lokum zapłacimy średnio 7 190 zł za mkw., natomiast za metr mieszkania dwupokojowego – 6 780 zł.

Duże mieszkanie za nieduże pieniądze

Mieszkania w Łodzi nabywane są średnio za 194 tys. złotych. To niezmiennie jedna z najniższych cen wśród największych polskich miast. – Co ważne, w większości przypadków za tę kwotę możemy zakupić trzypokojowy lokal lub dwa pokoje w naprawdę dobrym standardzie – podkreśla Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse. – Wprawdzie w ostatnim czasie średnie ceny mieszkań nieznacznie wzrosły, jednak i tak kupujący mają do dyspozycji duży wachlarz ofert z kwotami poniżej 3 tys. zł za mkw. – dodaje. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku obserwowane ceny mieszkań w Łodzi wzrosły zaledwie o 2%. Oznacza to, że rynek ten jest jednym z najbardziej stabilnych cenowo.

Omnie Marta Kosińska

Avatar
Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.