Łódzkie Bałuty niekwestionowanym liderem

Łódzkie Bałuty niekwestionowanym liderem
Możliwość komentowania Łódzkie Bałuty niekwestionowanym liderem została wyłączona, 16/02/2012, przez␣, w␣Łódź, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, raporty

W Łodzi najpopularniejszą dzielnicą są Bałuty. Tu co trzeci kupujący szuka i faktycznie kupuje mieszkanie. Większe rozwarstwienie pomiędzy preferencjami i transakcjami widoczne jest w przypadku pozostałych czterech dzielnic. Co piąta osoba poszukująca mieszkania zainteresowana jest zarówno Polesiem, jak i Widzewem. Później jednak dzielnice te mają odpowiednio 15 i 11-proc. udział w ogólnej liczbie zawieranych transakcji. Odmienna sytuacja ma miejsce w dzielnicy Górnej i w przypadku Śródmieścia. Ta pierwsza pomimo kilkunastoprocentowego zainteresowania wśród poszukujących mieszkań przyciągnęła przeszło jedną na cztery transakcje. W przypadku Śródmieścia zawartych zostało ponad 14% transakcji mieszkaniami używanymi w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

Photo by Konrad Kłoszewski (CC-BY)

Tagi:␣
front

Omnie Bartosz Turek

Avatar
Kierownik działu analiz Lion’s Bank. Ukończył studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. Analityk rynku nieruchomości w Lion's House Sp. z o.o. i w Idea Bank SA oddział Lion’s Bank w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce prawnej i administracyjnej dotyczącej rynku mieszkaniowego, posiada bogatą wiedzę na temat czynników determinujących wartość nieruchomości.