W Łodzi nie potargujesz się o mieszkanie

W Łodzi nie potargujesz się o mieszkanie
Możliwość komentowania W Łodzi nie potargujesz się o mieszkanie została wyłączona, 20/05/2013, przez␣, w␣Łódź, łódzkie, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, raporty, regiony

Z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera wynika, że w Łodzi od początku roku ceny mieszkań są stabilne i nie ulegają obniżkom. Niestety kupujący nie mogą liczyć na negocjacje cenowe ze sprzedającymi – kwota, za którą kupujemy mieszkanie jest zaledwie o 99 zł niższa, a od tej wystawionej w ofercie.

W Łodzi najdrożej jest na Radogoszczu, Chojnach i Olechowie

Jak wynika z ostatniego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expadera, ceny mieszkań w Łodzi ustabilizowały się i wahają się średnio między 3300-3800 zł za m kw. na Widzewie i Retkini oraz 3000-3500zł/m kw. na Dąbrowie i Teofilowie. – Zdecydowanie najdroższe osiedla w Łodzi to Radogoszcz, Chojny oraz Olechów, gdzie ceny mieszkań po kapitalnym remoncie przekraczały nawet 4000zł za m kw. Ceny mieszkań w starym budownictwie osiągały pułap 2000-3000 zł za m kw. (wyraźnie droższe były te w kamienicach wyposażonych w miejskie ogrzewanie), z wyjątkiem najbardziej ekskluzywnych kamienic w renomowanych dzielnicach (Śródmieście-Wschód, Radiostacja), gdzie ceny nierzadko przekraczają znacznie 4000 zł za m kw. – Szymon Szewczyk, ekspert Metrohouse.

Kupując obecnie nie mają również co liczyć na negocjacje cenowe – W Łodzi zarówno ceny ofertowe jak i transakcyjne nie ulegają obniżkom już od początku roku.  Dodatkowo ceny ofertowe są niemal identyczne jak transakcyjne, różnica wynosi 99 złotych. Niewiele jest też ofert odbiegających cenowo od  średniej – 90% mieszkań wystawionych jest za 3 do 4 tys. za metr.

Photo by Jakub Zasina (CC-BY)

Tagi:␣
front

Omnie Marcin Jańczuk

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej i Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami. 10 lat doświadczenia w branży nieruchomości (m.in. pośrednictwo, wyceny i analizy nieruchomości). Dyrektor w Metrohouse S.A. Współautor Raportu Polski Rynek Nieruchomości. Stały współpracownik mediów, bloger: mieszkaniowy.bblog.pl oraz okiemmetrohouse.wordpress.com.