Łódź kusi ceną

Łódź kusi ceną
Możliwość komentowania Łódź kusi ceną została wyłączona, 24/03/2014, przez␣, w␣ceny, Headline, Łódź, łódzkie, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Ceny mieszkań w Łodzi są nadal jednymi z najniższych w kraju. Niewielka jest także różnica pomiędzy kwotami ofertowymi a transakcyjnymi, których średnia za metr kwadratowy wynosi odpowiednio 3 690 zł i 3 550 zł. Chociaż ceny mieszkań zaczynają rosnąć, raty kredytu nadal są niskie. W stosunku do ubiegłego roku, różnica może wynosić nawet 100 zł na korzyść kredytobiorców.

Najtaniej nadal na Polesiu

Ceny ofertowe w Łodzi, podobnie jak w innych miastach, wzrosły w stosunku do ubiegłego roku. Aktualnie za metr kwadratowy kupujący zapłacą 3 690 zł. To o 190 złotych więcej, niż przed 12 miesiącami. – Średnią kształtują między innymi najtańsze nieruchomości zlokalizowane na Polesiu. Za kawalerkę zapłacimy tu około 3 210 zł za mkw., natomiast za lokal 4-pokojowy, kwotę rzędu czterech tysięcy złotych. Dla porównania, najdroższa oferta została wystawiona na Widzewie, gdzie 62-metrowe mieszkanie kosztowało aż 297 tys. zł. – stwierdza Marta Kosińska, ekspert Szybko.pl

Ceny korzystne dla kupujących

Ceny transakcyjne łódzkich nieruchomości utrzymują się na podobnym poziomie wynoszącym od 3 500 do 3 600 zł za metr kwadratowy. Co ciekawe, kwoty ofertowe są tylko nieznacznie wyższe. Pokazuje to, że poziom cen jest na ogół akceptowany przez większość nabywców.

Kupujący najchętniej wybierają Bałuty, gdzie za mieszkanie w bloku z lat 60. zapłacą około 110-160 tys. zł. Droższe mieszkania, znacznie częściej przekraczające 200 tys. zł, kupowane są na Widzewie – dodaje Jańczuk. Warto przy tym podkreślić, że Łódź wyróżnia się na tle innych miast także metrażem sprzedawanych lokali, których średnia wielkość wynosi 48,7 mkw. Dla porównania w Poznaniu czy Gdańsku, przeciętna powierzchnia przekracza 60 mkw.

Omnie Marcin Jańczuk

Avatar
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów w Szkole Głównej Handlowej i Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami. 10 lat doświadczenia w branży nieruchomości (m.in. pośrednictwo, wyceny i analizy nieruchomości). Dyrektor w Metrohouse S.A. Współautor Raportu Polski Rynek Nieruchomości. Stały współpracownik mediów, bloger: mieszkaniowy.bblog.pl oraz okiemmetrohouse.wordpress.com.