Likwidacja odliczania VAT-u za materiały budowlane

Możliwość komentowania Likwidacja odliczania VAT-u za materiały budowlane została wyłączona, 28/03/2013, przez␣, w␣ceny, finanse, nieruchomości, porady

constructionW planach przewidziana jest likwidacja ostatniego wsparcia dla budujących i remontujących mieszkania. Zlikwidowana ma być możliwość zwrotu VAT za materiały budowlane.

Taka propozycja została zapisana w projekcie ustawy, którą miałby przyjąć Sejm. To cios w prywatne osoby budujące domy i remontujące mieszkania – alarmuje Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa.

W Polsce ok. 50 proc. nowych mieszkań powstaje w systemie indywidualnego budownictwa, w ramach którego wciąż ogromna większość domów realizowana jest systemem gospodarczym. Rząd likwiduje jedyną pomoc dla tej grupy budujących. Tymczasem taka forma prowadzenia inwestycji mieszkaniowych dominuje w mniejszych miastach i na wsi, czyli tam, gdzie firmy dewelopreskie praktycznie nie budują. Jedynym wsparciem dla stawiających domy systemem gospodarczym jest więc zwrot części podatku VAT za materiały budowlane.

 

Źródło:

http://www.ekonomia24.pl

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.