Lepsze nastroje amerykańskich firm budowlanych

Lepsze nastroje amerykańskich firm budowlanych
Możliwość komentowania Lepsze nastroje amerykańskich firm budowlanych została wyłączona, 19/11/2011, przez␣, w␣Ameryka, raporty, świat

Do najwyższego poziomu od maja 2010 r. wzrósł w listopadzie indeks NAHB, obrazujący nastroje wśród amerykańskich firm budowlanych. Osiągnął 20 pkt wobec zrewidowanych 17 pkt miesiąc wcześniej. Ten wynik to jednak raczej dowód na to, jak słaba sytuacja była przez ostatnie miesiące, niż potwierdzenie poprawiających się warunków. Wszak dopiero bariera 50 pkt oddziela spowolnienie od rozwoju. Co najwyżej zatem można mówić o słabnięciu negatywnych zjawisk w tej części gospodarki. Wszystkie składowe indeksu NAHB odnotowały poprawę. Wskaźnik bieżącej sprzedaży domów jednorodzinnych podniósł się do 20 pkt wobec 17 pkt miesiąc wcześniej. Był to najlepszy wynik od maja 2010 r. Wskaźnik oczekiwań dotyczących sprzedaży w najbliższych 6 miesiącach zwiększył się do 25 pkt z 23 pkt w październiku. Natomiast oceny związane z zainteresowaniem kupujących były najsłabsze i zanotowały zwyżkę z 14 pkt do 15 pkt. Przyczyn poprawy sytuacji upatruje się przede wszystkim w rekordowo niskich kosztach finansowania zakupu nieruchomości, jakie utrzymują się od wielu tygodni.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.