Łagodna zima sprzyja deweloperom

Łagodna zima sprzyja deweloperom
Możliwość komentowania Łagodna zima sprzyja deweloperom została wyłączona, 20/02/2020, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Pojedyncze dni z mrozem – łagodna zima nie przeszkodziła w realizacji nowych inwestycji. To znakomite okoliczności, żeby wyprzedzić lub dogonić budowlane harmonogramy. W których lokalizacjach powstają osiedla w Poznaniu i jakie prace są wykonywane? O szczegółach informują deweloperzy.  

Rynek nowych mieszkań nie zatrzymuje się nawet na moment – statystyki GUS, w raporcie „Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń-listopad 2019”, wskazują, że w ubiegłym roku deweloperzy rozpoczęli budowę 130 tys. nowych mieszkań i rzecz jasna będą kontynuować prace. 

Deweloper Agrobex posiada długofalowe plany i regularnie rozwija inwestycje. W budynku A osiedla Wilczak 20 (V etap projektu), osiągnięto stan surowy. Realizowany jest czwarty budynek Nowego Żegrza na poznańskich Ratajach – trwa wykonanie elewacji. W Zalasewie powstaje Radosna III, gdzie w budynku B wstawiane są okna. Agrobex rozwija się też w Pobiedziskach, gdzie powstaje osiedle Zielone Pobiedziska. Budynki B1 i B2 są już gotowe, a mieszkańcy odbierają mieszkania. Jednocześnie trwa realizacja etapów B3 i B4. – Naszą propozycję mieszkaniową uzupełni nowa inwestycja zlokalizowana 15 min od Poznania,  Kleszczewo Park, gdzie rozpoczęły się prace. Wszystkie inwestycje realizujemy zgodnie z harmonogramami – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

Patrzymy na najbliższe miesiące z optymizmem. Grupa Quadro stawia sobie ambitne cele i w najbliższym czasie zakończymy dwa poznańskie projekty: Sielska 14 i Bosa 7. W sprzedaży jest inwestycja Piątkowska 103 i planujemy kolejne osiedle na Winiarach w Poznaniu – informuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. 

Zachodnia strona Poznania w budowie

Jednym z największych rynków nowych mieszkań jest oczywiście Poznań, a szczególnie zachodnia strona miasta. Jeziora: Strzeszyńskie i Rusałka, z pobliskimi terenami to ciekawa okolica do zamieszkania. Od Podolan, przez Strzeszyn, aż po Ogrody, powstają nowe inwestycje. – Realizujemy budynki nr 8 i 9 osiedla Reduta Nowe Podolany Kontynuacja. W budynku ósmym, zakończono elewacje, wstawiono okna, rozpoczęto montaż drzwi do lokali, układane są płytki – mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Budowlańcy działają też w etapie 9: w pierwszej klatce zalewany jest strop parteru. Z ulicy Jasielskiej w kilka chwil spacerem trafimy na Strzeszyńską, a następnie na ul. Heleny Rzepeckiej. Tutaj Sky Investments buduje pięć segmentów Rodzinnych Podolan. Powstają mieszkania 2-poziomowe, które zostaną oddane w II kwartale 2020, jak i domy 91 mkw. z ogrodami – w tym przypadku termin ukończenia prac to IV kwartał bieżącego roku. 

Również w IV kwartale klucze do mieszkań odbiorą klienci Proxin Investment. W V etapie Nowych Ogrodów powstaje 130 mieszkań, od 27 do 103 mkw. W budynku V, w klatce E rozpoczęto czwartą kondygnację. Zakończono konstrukcję klatki F. W kolejnych klatkach: G, H, I wykonano kominy na dachu, a piony kanalizacyjne i wentylacyjne wyprowadzono na dach. Postawiono wszystkie ściany działowe. Rozpoczęto prace podtynkowe i elektryczne. Natomiast na Osiedlu Przy Jeziorach trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz domów z I etapu. – Tej zimy przygotujemy także dom pokazowy – informuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.

Nowe inwestycje w mieście, ale blisko przyrody 

W IV kwartale 2020 zakończy się budowa osiedla Enklawa Winogrady, zlokalizowanego przy ul. Czarna Rola w Poznaniu. Stąd bardzo blisko do Parku Cytadela. W budynku A zakończono tynki i posadzki, trwają prace wykończeniowe i elewacyjne. W budynku oznaczonym jako C, wykonano poszycie dachu, trwa montaż okien, zamontowano instalację elektryczną, rozpoczęto prace elewacyjne i tynkarskie. W trzeciej części osiedla, czyli B, rozpoczęto murowanie ścianek działowych na kolejnych kondygnacjach. Zakończono też budowę chodnika wzdłuż ul. Czarna Rola. – Enklawa Winogrady to premierowa inwestycja. Wysoka jakość wykonania osiedla będzie stanowić naszą wizytówkę – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady.

Grupa Partner, deweloper znany m.in. z Atrium Grunwald w Poznaniu, rozwija inwestycję na Śródce. 

Rozpoczynamy budowę II etapu projektu Nadolnik. Realizujemy Śródkę OdNowa 2, gdzie znajdą się 83 mieszkania. Kończymy halę garażową – informuje Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Obie inwestycje znajdują się blisko Jeziora Maltańskiego i Ostrowa Tumskiego. Według harmonogramu „rosną” inwestycje DRN Concept Deweloper. W Przystani Warta wkrótce nastąpi odbiór, natomiast przy Leonarda 8 zakończono stan surowy. 

Deweloperzy rozwijają obrzeża Poznania 

Powyższe dane potwierdzają, że w stolicy Wielkopolski nadal sporo się buduje. Podaż gruntów na obrzeżach sprawia, że inwestorzy decydują o wzbogaceniu oferty mieszkaniowej. KM Building postawił na Zalasewo. – Kontynuujemy Zalasewo Park. W budynku nr 2 postawiliśmy ściany konstrukcyjne, a na parterze ścianki działowe, więc mieszkania nabierają kształtów. Te same prace wykonujemy na I piętrze, a w lutym będzie montowana więźba dachowa. Mamy gotowe fundamenty i ściany hali garażowej pod III etap – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Potencjał przedmieść docenia Greenbud Development. Firma rozwija osiedle Zielone Rabowice II w gminie Swarzędz – w III etapie inwestycji niedługo będą gotowe podjazdy i drogi z kostki. Odbiory zaplanowano na marzec. W IV etapie budowlańcy wykonują prace murarskie, a konkretnie strop parteru i ściany pięter. Podobny stopień zaawansowania prac jest na I etapie Nowego Jasina.

Oprócz Zalasewa i Rabowic, zyskuje Murowana Goślina, która wzbogaca się o kolejne mieszkania w ramach osiedla Nowa Murowana. W IV etapie pracownicy stawiają mury drugiego poziomu, a następnie będzie montowany dach. Z kolei w budynku nr 5 w ostatnich dniach wykonywane są tynki wewnętrzne oraz elewacje. Oba te etapy zostaną ukończone do III kwartału 2020. – Nasi inwestorzy z architektami projektują kolejne osiedle. Działamy dynamicznie i adekwatnie do sytuacji na rynku mieszkaniowym, która jest bardzo dobra – podsumowuje Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży Nowa Murowana.

Omnie redakcja

Avatar