Kupujemy mieszkania, żeby lokować oszczędności.

Kupujemy mieszkania, żeby lokować oszczędności.
Możliwość komentowania Kupujemy mieszkania, żeby lokować oszczędności. została wyłączona, 30/04/2019, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, Poznań

Kupujemy mieszkania, żeby lokować oszczędności.

Na rynku nieruchomości, szczególnie w dużych miastach w Polsce, znaczną część budowanych osiedli deweloperskich stanowią mieszkania kupowane jako inwestycja. Takie rozwiązanie jest bardzo bezpieczne i przewidywalne dla klienta, który zamierza ulokować swoje oszczędności. Co więcej, ceny nieruchomości z pewnością nie spadną.

Kupując mieszkanie z zamiarem wynajmowania go długoterminowo osobom trzecim, możemy solidnie zyskać, nawet 5 procent w skali roku. W zależności od wielkości lokalu, sposobu wykorzystania go, na zwrot z całej inwestycji można liczyć już po 10 latach. Ponadto eksperci zwracają uwagę na fakt, że wartość nieruchomości w najbliższym czasie nawet wzrośnie, co stanowi kolejny argument dla osób, które właśnie zakupiły lub planują kupić mieszkanie. Biorąc pod uwagę wymienione czynniki, nie może dziwić fakt, że trend dotyczący inwestycji w nieruchomości jest bardzo widoczny. W związku z tym deweloperzy proponują funkcjonalne i kompaktowe projekty, aby inwestor kupił mieszkanie właśnie u nich i szybko wynajął lokal.

Ważnym argumentem jest znana i ceniona lokalizacja budowanego osiedla – najlepiej blisko przystanków tramwajowych, autobusowych, czy licznych sklepów. Wśród najemców nie brakuje bowiem osób młodych, stawiających na wygodę i oszczędność czasu. Przykładowo w poznańskiej inwestycji Enklawa Winogrady około 20 procent klientów kupuje lokale pod kątem inwestycyjnym. W tym przypadku zdecydował fakt, że osiedle powstaje w atrakcyjnym miejscu, na poznańskich Winogradach. – W pobliżu znajduje się pełne zaplecze handlowo-usługowe, placówki edukacyjne i, co równie ważne, Park Cytadela, do którego mieszkańcy dojadą rowerem w niecały kwadrans. Z okolicy osiedla można w kilka minut dotrzeć spacerem do Parku Gagarina. To dobre miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, seniorów, jak i osób młodych, kształcących się, czy zaczynających karierę zawodową – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Część nabywców dziś przeznacza lokale na wynajem, ale ze względu na wysoki standard wykonania w częściach wspólnych budynku, lokalizację i niewysoką zabudowę osiedla, bardzo poważnie rozważa je jako docelowe mieszkania w bliższej lub dalszej przyszłości. Osiedle cieszy się dużym zainteresowaniem i 30 procent mieszkań zostało sprzedanych lub jest w fazie nabywania (np. rezerwacje).

W ramach inwestycji, u zbiegu ul. Czarnej Roli i Pasterskiej, powstaną trzy budynki wielorodzinne. Najbardziej kameralny – A będzie liczył łącznie 18 mieszkań. Natomiast w pięciokondygnacyjnych budynkach B i C znajdzie się po 51 lokali. W ramach projektu Enklawa Winogrady dostępne są powierzchnie od 33 do 126 m kw. Deweloper jest otwarty na przearanżowanie przestrzeni tak, jak sygnalizują klienci. Wśród możliwych zmian są: wstawienie lub przesunięcie ścian działowych, co ma znaczenie, kiedy przygotowujemy lokal pod dalszy wynajem. – W inwestycji Enklawa Winogrady mieszkanie 33-metrowe, idealne na start może być dwupokojowe lub kawalerką. Większa przestrzeń, ponad 60 mkw. pozwala na aranżację dwóch lub trzech pokojów z oddzielną kuchnią – dodaje Krystian Cebulski.

Dopełnieniem inwestycji i jej estetyki będzie przygotowanie całej infrastruktury oraz dwa lokale handlowo-usługowe. Alejki wewnętrzne, dziedziniec z ławkami, plac zabaw dla dzieci i aż 3 rowerownie powstaną w ramach osiedla. Do dyspozycji będą 134 miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych, a także 58 miejsc naziemnych. Atuty realizowanego projektu mają rzecz jasna takie samo znaczenie dla klienta, który szuka mieszkania docelowego, jak i kupującego inwestycyjnie. Warto wyjść naprzeciw oczekiwań tych grup klientów i przygotowywać osiedle kompleksowo.

 

Omnie Katarzyna Maciak

Avatar