Który bank oferuje najtańszy kredyt mieszkaniowy?

Który bank oferuje najtańszy kredyt mieszkaniowy?
Możliwość komentowania Który bank oferuje najtańszy kredyt mieszkaniowy? została wyłączona, 21/07/2014, przez␣, w␣Headline, kredyty, mieszkaniowe, nieruchomości

Jak informuje Halina Kochalska z Open Finance, niskie stopy procentowe wpłynęły na większą dostępność kredytów: – Oprocentowanie, na które składa się marża i WIBOR, zwykle trzymiesięczny, łącznie nie przekraczają 5 proc. Przy przeciętnie dostępnej na rynku marży jest to 4,6 proc. Analizując oferty, trzeba pamiętać, że najtańsze kredyty mają koszty o prawie jedną czwartą niższe od ofert z innych banków.

W lipcu średnia marża wynosi 1,91 proc. W przypadku kredytu dla trzyosobowej rodziny, która chce pożyczyć 270 tys. zł na 25 lat na 90 proc. wartości mieszkania najatrakcyjniejszą ofertę kredytową posiadają Bank Zachodni WBK i Credit Agricole. Koszt kredytu wyniesie tam ok. 184 tys. zł. Więcej – bo od 192 do 197 tys. zł – policzą banki Pekao, Deutsche Bank, Pocztowy i EuroBank. Kwotę 200 tys. przekroczymy wybierając m.in. mBank i Millenium.

Aktualne ceny mieszkań w Warszawie

Źródło: www.tvn24.pl

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.