Kto wybuduje Trasę Kaszubską?

Kto wybuduje Trasę Kaszubską?
Możliwość komentowania Kto wybuduje Trasę Kaszubską? została wyłączona, 18/11/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, pomorskie

Do poniedziałku można było zgłaszać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na realizację tzw. Trasy Kaszubskiej. Firmy i konsorcja zgłosiły aż 85 wniosków. Przetargi są prowadzone w formie „projektuj i buduj”.

65-kilometrowa trasa została podzielona na dwa przetargi, każdy po dwa zadania. Jednak większość wniosków dotyczy zaprojektowania i zbudowania całej trasy na odcinku od Leśnic położonych na zachód od Lęborka do węzła Gdynia Wielki Kack na Obwodnicy Trójmiasta.

GDDKiA wybierze wykonawców kierując się ceną (90%) oraz okresem gwarancji i terminem wykonania (5%). Przewiduje się, że trasa ma być gotowa do 2020 roku. Połączy ona zachodnią część województwa pomorskiego z aglomeracją trójmiejską.

Najnowsze inwestycje znajdziesz TUTAJ

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.