Kto jest liderem spadków cen?

Kto jest liderem spadków cen?
Możliwość komentowania Kto jest liderem spadków cen? została wyłączona, 06/09/2012, przez␣, w␣Białystok, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, Olsztyn, Poznań, raporty, Sopot, Szczecin, Toruń, Uncategorized, Warszawa, Wrocław

Kolejne miesiące na rynku nieruchomości upłyną w oczekiwaniu na dalsze obniżki i sprawdzaniu kto jest liderem spadków w danym miesiącu, w skali roku czy też od czasu hossy. W sierpniu ceny ofertowe spadły we wszystkich miastach bez wyjątku.

Średnia obniżka w 15 miastach to 1% w stosunku do lipca 2012. Najbardziej potaniały mieszkania w Sopocie o 3,4%, w Szczecinie i Łodzi o 1,6% – 1,7%. Większe niż średnie spadki odnotowały również: Lublin -1,3%; Gdańsk -1,2%; Poznań – 1,1%. W stolicy, w sierpniu, mieszkania potaniały o 1% czyli 80 złotych za każdy metr kwadratowy. Z niewielką korektą mamy natomiast do czynienia w Krakowie -0,1%, Białymstoku -0,2% i Szczecinie -0.3%.
W ostatnich 3 miesiącach zdecydowanie zwiększyło się tempo spadku cen mieszkań w najdroższych polskich lokalizacjach: Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu i Poznaniu. W Warszawie i Gdyni jest to aktualnie około 1,2% miesięcznie, w Gdańsku 1,1%, w Poznaniu 1%.

ŚREDNIE CENY OFERTOWE

źródło: www.szybko.pl

źródło: www.szybko.pl
Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Avatar
Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.