Księżny Młyn w Łodzi za 64 mln zł

Księżny Młyn w Łodzi za 64 mln zł
Możliwość komentowania Księżny Młyn w Łodzi za 64 mln zł została wyłączona, 08/01/2015, przez␣, w␣Headline, inwestycje, Łódź, miasta, nieruchomości, publiczne

Modernizacja XIX wiecznego przyfabrycznego osiedla w Łodzi kosztowała już 5,5 mln zł. Na dokończenie rewitalizacji tego zabytkowego kompleksu potrzeba będzie jeszcze 64 mln zł, z czego 40 mln zł pochodzić ma z UE.

Podczas prac rewitalizacyjnych, które ruszyły na przełomie 2013/2014 roku odnowiono dwa domy mieszkalne. Trzeci ma zostać oddany do użytku pod koniec lutego. Do końca stycznia mają się pojawić również latarnie stylizowane na gazowe. Zakończyć ma się także odtwarzanie historycznej brukowanej nawierzchni.

Docelowo odnowione zostać mają wszystkie budynki, zarówno miejskie, jak i wspólnotowe oraz 25 komórek lokatorskich, z których cztery zmienią funkcje – w dwóch będą pracownie dla twórców, a w kolejnych – restauracja i Klub Księżego Młyna.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.