Kredyty hipoteczne nadal tanie i łatwo dostępne

Kredyty hipoteczne nadal tanie i łatwo dostępne
Możliwość komentowania Kredyty hipoteczne nadal tanie i łatwo dostępne została wyłączona, 22/07/2015, przez␣, w␣finanse, Headline, kredyty

Osoby, które planują kupić mieszkanie  nie powinny mieć problemu z uzyskaniem kredytu. Dzięki temu, że stopy procentowe pozostają na bardzo niskim poziomie kredyty są dość tanie i stosunkowo łatwo dostępne. Problemem może być jedynie wymagany wkład własny, który musi wynosić przynajmniej 10% wartości kupowanej nieruchomości. Oznacza to, że aby kupić w Warszawie mieszkanie o powierzchni 60 mkw. po średniej cenie trzeba posiadać aż 44 484 zł oszczędności. Rata kredytu na takie mieszkanie wyniesie natomiast ok. 2 056 zł, przy założeniu okresu spłaty wynoszącego 25 lat.

Warto dodać, że wkładu własnego nie muszą posiadać osoby, które skorzystają z programu „Mieszkanie dla młodych”. Obecnie obejmuje on co prawda tylko nowo wybudowane mieszkania.  Jednak już niedługo dopłatę będzie można uzyskać także na lokale z rynku wtórnego. Oczywiście pod warunkiem, że cena mieszkania nie przekroczy limitu, który w Warszawie wynosi 6 588 zł dla nowych mieszkań i 5 390 zł dla tych z drugiej ręki.

Ponadto dla osób posiadających co najmniej dwoje dzieci wzrosną też kwoty dopłat. Gdy mieszkanie w Warszawie kupi osoba z dwójką dzieci, dopłata będzie mogła wynieść maksymalnie 59 894 zł, a gdy dzieci będzie więcej to nawet 116 793 zł.

Omnie Jarosław Sadowski

Analityk firmy Expander – Ekspert Finansowy. Absolwent Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. Analizuje rynek usług sektora bankowego. Ocenia oferty banków w zakresie kredytów, rachunków i kart. Swobodnie porusza się też w tematyce emerytalnej. Jest współtwórcą comiesięcznego rankingu funduszy inwestycyjnych oraz Raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.