Jaki kredyt na mieszkanie jest najkorzystniejszy?

Jaki kredyt na mieszkanie jest najkorzystniejszy?
Możliwość komentowania Jaki kredyt na mieszkanie jest najkorzystniejszy? została wyłączona, 03/11/2017, przez␣, w␣finanse, Headline, kredyty

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na opłacenie zakupu i wykończenia nieruchomości gotówką. Sięgamy wówczas po finansowanie kredytowe. Jak wybrać najkorzystniejszą usługę w banku?

Określenia kredyt mieszkaniowy i kredyt hipoteczny są niekiedy stosowane zamiennie. W praktyce różnią się one celem. Niemniej jednak niektóre banki nie stosują takiego podziału i traktują to jako tożsamą usługę. Już na etapie, w którym zaczynamy planować poszukiwanie mieszkania, warto zastanowić się, jaka forma finansowania będzie dla nas korzystniejsza.

Kredyt mieszkaniowy

Jest przeznaczony na konkretny cel: pokrycie kosztu nieruchomości. Możemy za niego kupić mieszkanie na rynku wtórnym lub pierwotnym, dom jednorodzinny, domek letniskowy lub garaż.

Kredyt hipoteczny

Kredyt ten daje nam większe możliwości niż kredyt mieszkaniowy. Pokryjemy nim nie tylko koszt nieruchomości, lecz także wydatki na remont domu lub mieszkania, inwestycję w lokal pod wynajem czy zakup działki rolnej lub budynku komercyjnego. Również w przypadku wykończenia mieszkania deweloperskiego możemy liczyć na pomoc ze strony banku. W większości z nich będziemy mogli rozszerzyć kredyt o koszty materiałów budowlanych. Dotyczy to jednak wszystkich elementów nieruchomych wykończenia, sanitariatów, a niekiedy też mebli w zabudowie.

Kredyt gotówkowy

Innym sposobem na pokrycie kosztów wykończenia mieszkania jest kredyt gotówkowy. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że obejmuje także zakup mebli i sprzętów do mieszkania. Jest jednak mniej opłacalny finansowo niż kredyt hipoteczny – zarówno pod względem okresu kredytowania, jak i wysokości rat. Niemniej na jego udzielenie będziemy czekać stosunkowo krótko.

Wkład własny taki sam

Zarówno w kredycie mieszkaniowym, jak i hipotecznym nieruchomość stanowi zabezpieczenie dla banku. W jednym i w drugim przypadku musimy wnieść wkład własny. – Jedno jest pewne. Nie podchodźmy do decyzji o zakupie mieszkania pochopnie. Niekiedy lepiej wstrzymać się z tym do chwili, gdy odłożymy więcej pieniędzy na wkład własny. Im będzie on wyższy, tym lepszą pozycję negocjacyjną mamy w banku. Możemy także zaoszczędzić nieco gotówki na zakup wyposażenia. Zróbmy dobre rozeznanie w ofertach banków, omówmy sytuację z dobrym doradcą kredytowym, a na pewno znajdziemy korzystne rozwiązanie podpowiada Emil Basta, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

autor:

Omnie PRESTIGE PR

Avatar