Krakowskie mieszkania komunalne PPP fiaskiem?

Krakowskie mieszkania komunalne PPP fiaskiem?
Możliwość komentowania Krakowskie mieszkania komunalne PPP fiaskiem? została wyłączona, 29/08/2013, przez␣, w␣Headline, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Kolejny projekt budowy mieszkań w partnerstwie skończył się fiaskiem. Teraz spróbują Czechowice-Dziedzice.

Na krakowską inwestycję mieszkań komunalnych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) rynek patrzył z ogromną nadzieją. Inwestycja warta 92 mln zł miała być przełomem i utorować drogę kolejnym projektom, bo do tej pory ta sztuka nie udała się m.in. w Oławie, Zblewie, Bolesławcu i Tychach. Przed rokiem do krakowskiego projektu zgłosiły się Strabag, Mota-Engil Central Europe, Warbud Infrastruktura, Porr Solutions Polska oraz MLV 23. Ale miasto właśnie unieważniło postępowanie.

Zbyt duże ryzyko prawne, że nasza transakcja będzie mieć wpływ na dług publiczny. To konsekwencja zmian w ustawie o PPP z początku roku, według których o ocenie rodzajów ryzyka nie decyduje wprost Eurostat tylko fakultatywne rozporządzenie ministra gospodarki, którego na razie nie ma.

Krakowska inwestycja miała być w trybie PPP, gdzie istotną część finansowania stanowiły przepływy z gminy.

Źródło:

http://www.pb.pl/

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.