Krakowska spalarnia będzie ukończona jeszcze w tym roku

Krakowska spalarnia będzie ukończona jeszcze w tym roku
Możliwość komentowania Krakowska spalarnia będzie ukończona jeszcze w tym roku została wyłączona, 24/09/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, inwestycje, Kraków

Do końca roku ma zostać zakończona budowa spalarni odpadów w Krakowie. Nie jest jednak znana dokładna data oddania obiektu do użytku.

Oddanie obiektu do użytkowania związane jest z uzyskaniem dla obiektu statusu  regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych. Nie wiadomo jednak dokładnie kiedy to nastąpi.

Trwają już testy poszczególnych urządzeń i systemów, a poziom zaawansowania prac budowlanych zakładu termicznego przekształcania odpadów wynosi 92 proc. Następnie ma ruszyć procedura uruchomienia całej instalacji, który nastąpi prawdopodobnie w listopadzie. Moc przerobowa spalarni to 220 tys. ton odpadów rocznie.

Źródło: urbanity.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.