Kraków zakazuje palenia węglem

Kraków zakazuje palenia węglem
Możliwość komentowania Kraków zakazuje palenia węglem została wyłączona, 03/12/2013, przez␣, w␣ECO, Headline, Kraków, małopolskie, miasta, regiony

Sejmik Województwa Małopolskiego obradował nad projektem uchwały w sprawie paliw dopuszczonych do stosowania w Krakowie. Jak powiedział wicemarszałek Wojciech Kozak: – Ta uchwała to precedens na skalę kraju, wprowadzi wiele zmian w Polsce i Małopolsce. To jest uchwała podejmowana dla Krakowa, dla mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają nasze miasto.

Stolica Małopolski to najbardziej zanieczyszczone miasto Europy. Ma to bardzo zły wpływ na zdrowie mieszkańców, szacuje się, że miasto wydaje rocznie 740 mln zł na leczenie chorób spowodowanych zanieczyszczeniami.

Według nowego projektu ustawy w Krakowie będzie można użytkować gaz ziemny, olej napędowy i opałowy, za wyjątkiem ciężkiego oleju opałowego. Okres przejściowy potrwa 5 lat. Od 2018 r. nie będzie można palić w domach węglem i drewnem.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Rj1979 (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.