Kraków trudny do inwestowania

Możliwość komentowania Kraków trudny do inwestowania została wyłączona, 28/05/2013, przez␣, w␣inwestycje, Kraków, lokalne, małopolskie, miasta, regiony

kraków by RaNoBrak planów zagospodarowania przestrzennego to jeden z powodów utrudniających inwestowanie w stolicy Małopolski. Inwestorzy skarżą się także na brak porozumienia między przedsiębiorcami a miastem.

Problem potwierdza Dariusz Anisiewicz z Echo Investment: – Sporządzanie planów, które na wstępie mają nikłe szanse albo wręcz wiadomo, że nie będą realizowane – nie ma sensu. Sporządzając plan powinno się mieć w perspektywie to, jak on będzie realizowany – przez kogo i na jakich warunkach. Jeżeli sygnalizujemy, że w obecnych zapisach jest to niemożliwe, to znaczy, że coś jest na rzeczy i że inaczej należałoby ten plan sporządzić.

Według inwestorów władze Krakowa nie ułatwiają inwestowania w posiadane przez siebie tereny, a także nie prowadzą współpracy z przedsiębiorcami.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by RaNo (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.