Kraków też chce pieniędzy na odszkodowania

Kraków też chce pieniędzy na odszkodowania
Możliwość komentowania Kraków też chce pieniędzy na odszkodowania została wyłączona, 27/08/2013, przez␣, w␣Headline, Kraków, miasta, nieruchomości, regiony, Warszawa

Senat pracuje nad projektem ustawy, która pozwoli Warszawie uporać się z roszczeniami spadkobierców nieruchomości odebranych na mocy dekretu Bieruta. Wstępne plany zakładają przeznaczenie 200 mln zł rocznie na wypłatę odszkodowań.

Nie tylko Warszawa boryka się z problemem odszkodowań. Starosta krakowski napisał w tej sprawie do marszałka Senatu. W piśmie można przeczytać: „Uwzględnienie w procedowanej obecnie nowelizacji jedynie jednej jednostki samorządu terytorialnego, tj. miasta stołecznego Warszawy może naruszać konstytucyjną zasadę równości”.

Czy stolica Małopolski także otrzyma dotacje z budżetu państwa? Zdania sa podzielone. Wiadomo, że dekret Bieruta obowiązywał tylko w Warszawie.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Photo by

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.