Kontrakt na odcinek Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie podpisany

Kontrakt na odcinek Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie podpisany
Możliwość komentowania Kontrakt na odcinek Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie podpisany została wyłączona, 25/11/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, zachodniopomorskie

W ubiegłym tygodniu GDDKiA podpisała z firmą PORR S.A. umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie drogi ekspresowej S6 o długości 14,7 km. Wartość tego kontraktu to blisko 343 mln zł.

Realizacja inwestycji ma potrwać 37 miesięcy. Jej ukończenie jest przewidziane na sierpień 2019 r. Podpisana umowa to już ostatnia wchodząca w skład realizacji S6 między Goleniowem a Koszalinem. Łączna długość tych sześciu odcinków to prawie 120 km.

Kontrakt obejmuje wybudowanie etapu IIIA obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK nr 11. Droga ta o długości 2 km będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę i będzie się łączyła z wcześniej wykonanymi przez samorząd fragmentami obwodnicy Kołobrzegu. Trasa ta pozwoli na wyprowadzenie z centrum Kołobrzegu ruchu z trasy S6 w kierunku portu.

Źródło: gddkia.gov.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.