Koniec budowy ASP w Katowicach już w marcu

Koniec budowy ASP w Katowicach już w marcu
Możliwość komentowania Koniec budowy ASP w Katowicach już w marcu została wyłączona, 05/01/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, inwestycje, Katowice, nieruchomości, publiczne

Zaawansowane prace wykończeniowe trwają na budowie siedziby Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uroczyste przekazanie obiektu władzom ASP nastąpi w marcu. Koszt inwestycji to 50 mln zł.

Nowa siedziba ASP znajduje się pomiędzy ul. Raciborską i Koszarową w miejscu dawnych koszar. Koncepcja architektoniczna nowego budynku opiera się na trzech segmentach połączonych w jedną bryłę. Będzie to III-IV kondygnacyjny budynek.

Powstanie kompleks akademicki obejmujący nowoczesne pracownie, studio filmowe, ogólnodostępną bibliotekę, galerię, kino i park form przestrzennych. Obiekt będzie posiadał parking podziemny i naziemny.

Głównym celem projektu jest rewitalizacja terenów powojskowych w śródmieściu Katowic i zmiana charakteru tej części miasta. Nowy obiekt sprawi, że nie tylko studenci, ale też mieszkańcy zyskają przestrzeń o charakterze kulturalnym i rekreacyjnym.

Projekt architektoniczny przygotowała gliwicka pracownia An Archi Group.

Sprawdź ceny najmu lokalów użytkowych w swoim regionie

Źródło: www.urbanity.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.