Kolejne spadki cen mieszkań używanych

Kolejne spadki cen mieszkań używanych
Możliwość komentowania Kolejne spadki cen mieszkań używanych została wyłączona, 09/11/2012, przez␣, w␣ceny, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony, sprzedaż

Ze wspólnego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera wynika, że w ciągu ostatnich miesięcy spadły ceny mieszkań na rynku wtórnym w miastach wojewódzkich. W Krakowie spadki wyniosły 9 proc., w Warszawie – 7 proc. Najmniejsze zmiany zanotowano w Łodzi i we Wrocławiu.

Jak poinformował Marcin Jańczuk z Metrohouse & Partnerzy: – Największe różnice pomiędzy stawkami ofertowymi a końcowymi, wynoszące ponad 10 proc., zaobserwowaliśmy w Krakowie, Poznaniu i Gdyni. Świadczy to o niedopasowaniu aktualnej oferty rynkowej do możliwości nabywczych kupujących. Najmniejsza różnica między ceną z ogłoszenia a ostateczną wynosi 3,7 proc. i zanotowaliśmy ją w Łodzi.

Najwięcej oferowanych mieszkań to lokale w blokach z wielkiej płyty. Są one tańsze niż inne oferty, w Gdyni o 10 proc., a w Krakowie – o 9 proc.

Źródło: www.ekonomia24.pl

Photo by Jakubtr (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.