Kolejarze stworzą spółkę deweloperską

Kolejarze stworzą spółkę deweloperską
Możliwość komentowania Kolejarze stworzą spółkę deweloperską została wyłączona, 24/09/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

PKP planuje komercjalizację swoich obiektów rozsianych po całej Polsce, a najczęściej nieużytkowanych. Jak poinformował Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA: – Postanowiliśmy stworzyć specjalną spółkę deweloperską, która zajmie się budowaniem kompetencji związanych z wykorzystaniem terenów inwestycyjnych znajdujących się w portfelu PKP pod cele deweloperskie.

Polskie Koleje Państwowe posiadają wiele kluczowych terenów inwestycyjnych, także w centrach największych miast. Aby sprawniej zarządzać portfelem nieruchomościowym, zdecydowano o powołaniu specjalnej spółki, która będzie się zajmowała tylko taką działalnością.

Jedną z największych inwestycji, jakie wkrótce będą realizowane jest przebudowa Dworca Zachodniego w Warszawie. Budowa ruszy w ciągu 1-2 miesięcy.

Sprawdź ceny najmu lokali komercyjnych w Warszawie

Źródło: www.propertynews.pl

Photo by Mateusz Włodarczyk (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.